Női kézi: a győri Eduarda Amorim magyar állampolgár lett

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2018.12.20. 10:31
Csütörtökön Győrben magyar állampolgársági esküt tett Eduarda Amorim, a Győri Audi ETO brazil kézilabdázója.

A 32 éves világbajnok balátlövő 2009 óta tagja az ETO-nak, amellyel többek között négy Bajnokok Ligáját nyert.

Amorimot a polgármesteri hivatalban a korábbi MOB-elnök Borkai Zsolt, Győr polgármestere eskette fel.

„Igazán büszke vagyok, hogy megkaptam a magyar állampolgárságot
– idézi a Győr honlapja Amorimot. Nagyon régóta élek már itt, és úgy érzem, teljesen befogadott ez az ország. Magyarország a személyes és játékos-történelmem része már, és hatalmas megtiszteltetés, hogy Magyarország, benne Győr állampolgára lettem. Szeretném megköszönni a családom, a férjem, a klubom és Bartha Csaba elnök úr támogatását. Továbbá szeretném megköszönni ügyvédem, Németh Imre segítségét az egész folyamatban. Különösen szeretnék köszönetet mondani a magyar kormánynak, Győrnek, minden polgárának, Borkai Zsolt polgármester úrnak, akik lehetővé tették azt, hogy hivatalosan kimondhatom, hogy Magyarország is a hazám.”

„Nagy örömmel hallgattam, amikor Eduarda Amorim megkeresett, hogy szeretné a brazil mellett a magyar állampolgárságot is felvenni – így Bartha Csaba, az ETO elnöke. – Természetesen azonnal biztosítottam támogatásomról, ezért is voltam jelen, amikor ma letette az állampolgársági esküt, melyhez ezúton is gratulálok neki. Eduarda Amorim – Duda – eddigi győri kézilabdás pályafutása alatt rengeteget tett klubunk és Magyarország, a magyar sport sikereiért, igazi vezéregyéniséggé vált a pályán és a pályán kívül is. Profizmusával és hozzáállásával igazi példakép a feltörekvő generációk számára. Bízom benne, hogy még sok szép élménnyel gazdagodik az elkövetkező években Magyarországon egyaránt a pályán, s a civil életében is.”

Amorimot a polgármesteri hivatalban a korábbi MOB-elnök Borkai Zsolt, Győr polgármestere eskette fel.

„Igazán büszke vagyok, hogy megkaptam a magyar állampolgárságot
– idézi a Győr honlapja Amorimot. Nagyon régóta élek már itt, és úgy érzem, teljesen befogadott ez az ország. Magyarország a személyes és játékos-történelmem része már, és hatalmas megtiszteltetés, hogy Magyarország, benne Győr állampolgára lettem. Szeretném megköszönni a családom, a férjem, a klubom és Bartha Csaba elnök úr támogatását. Továbbá szeretném megköszönni ügyvédem, Németh Imre segítségét az egész folyamatban. Különösen szeretnék köszönetet mondani a magyar kormánynak, Győrnek, minden polgárának, Borkai Zsolt polgármester úrnak, akik lehetővé tették azt, hogy hivatalosan kimondhatom, hogy Magyarország is a hazám.”

„Nagy örömmel hallgattam, amikor Eduarda Amorim megkeresett, hogy szeretné a brazil mellett a magyar állampolgárságot is felvenni – így Bartha Csaba, az ETO elnöke. – Természetesen azonnal biztosítottam támogatásomról, ezért is voltam jelen, amikor ma letette az állampolgársági esküt, melyhez ezúton is gratulálok neki. Eduarda Amorim – Duda – eddigi győri kézilabdás pályafutása alatt rengeteget tett klubunk és Magyarország, a magyar sport sikereiért, igazi vezéregyéniséggé vált a pályán és a pályán kívül is. Profizmusával és hozzáállásával igazi példakép a feltörekvő generációk számára. Bízom benne, hogy még sok szép élménnyel gazdagodik az elkövetkező években Magyarországon egyaránt a pályán, s a civil életében is.”

Special day! Just received my Hungarian citizenship Különleges nap a mai: megkaptam a magyar állampolgárságot #proud #honor #köszönömszépen

1,475 Likes, 36 Comments - Eduarda Amorim (@duda18amorim) on Instagram: "Special day! Just received my Hungarian citizenship Különleges nap a mai: megkaptam a magyar..."



Legfrissebb hírek

Ezért nem játszott a női kézi BL négyes döntőjében a Győri ETO klasszisa

Kézilabda
12 órája

Pigniczki Krisztina: A munkában hiszek

Utánpótlássport
2026.06.19. 17:54

Pődör Rebeka a gólkirály, Csíkos Luca dobta a legtöbb akciógólt – a női kézilabda NB I idénye számokban

Kézilabda
2026.06.18. 11:12

Kézilabda: Takács Maja három fronton is segítette a Győri ETO-t

Utánpótlássport
2026.06.17. 13:01

Per Johansson: Vissza kell hozni Győrbe a Bajnokok Ligája serlegét!

Kézilabda
2026.06.16. 10:17

Kézi: újra a legjobbak között bizonyíthatott a Veszprém az ifi BL-ben

Utánpótlássport
2026.06.16. 08:58

Kézilabda: jön a Veszprémmel a fiú ifjúsági BL négyes döntője

Utánpótlássport
2026.06.12. 09:01

A benevezett klubok közül csak egy nem indulhat a női kézi BL-ben

Kézilabda
2026.06.10. 16:09
Ezek is érdekelhetik