Női kézi NB I: az Érd biztosan nyert Dunaújvárosban

2017.02.01. 19:36
Signaté (a labdával) és az Érd a második félidőben átrohant az Újvároson (Fotó: Földi D. Attila)
Az Érd magabiztosan, hét góllal nyert a Dunaújváros otthonában a női kézilabda NB I-ben. Szabó Edina együttese ugyan nem kezdte jól a meccset, de miután összeállt a védekezése, előbb utolérte a hazai csapatot, majd a második félidőben fölényessé tette a sikerét.

Pedig nem úgy indult, hogy ebből csaknem tízgólos érdi győzelem lesz. A Dunaújváros Kovács Anna vezérletével jobban kezdte a mérkőzést, Szabó Edinának már a 8. percben időt kellett kérnie. Ahogy feljavult a vendégek védekezése, és Janurik Kinga is elkapta a fonalat az érdi kapuban, a meccs képe is lassan megváltozott. Az Érd a 22. percben, 8–7-nél vette át a vezetést, s a szünetre már háromgólos előnnyel mehetett.

A második játékrészben aztán hamar egyértelművé vált, hogy ezen a napon az újvárosiaknak nem lesz esélyük a pontszerzésre. Zdravko Zovko többféle felállással próbálkozott, de a különbség folyamatosan nőtt, a játékosai több ziccert és hetest is kihagytak. Az utolsó tíz perchez érve 26–16-ra ment az Érd, amely héttel győzött, és most már készülhet a hétvégi, Rosztov-Don elleni fontos EHF-kupa-mérkőzésre.

K&H NŐI KÉZILABDALIGA
DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA–ÉRD 22–29 (10–13)
Dunaújváros
, 600 néző. V: Dobrovits, Tájok
DUNAÚJVÁROS: Oguntoye – Klujber 4 (1), Kovács A. 6, Kudor 2 (2), Cifra, SZALAY 6, Rácz-Vincze 1. Csere: Csapó (kapus), Karnik 1, Nick, Hornyák B. 2, Molnár, Takács D. Edző: Zdravko Zovko
ÉRD: JANURIK – KRPEZS-SLEZAK 6 (2), Kisfaludy 1, A. Bulatovics 1, SIGNATÉ 3, Klivinyi 3, Fekete B. 2. Csere: Gridnyeva, Stojak (kapusok), GONZÁLEZ 4, Barján 2 (1), Gulyás, Szabó L. 2 (1), Araujo 1, KISS N. 3, Vajda 1. Edző: Szabó Edina
Az eredmény alakulása. 5. perc: 0–1. 10. p.: 5–2. 23. p.: 7–8. 37. p.: 12–17. 45. p.: 13–21. 51. p.: 16–26
Kiállítások: 2, ill. 4 perc
Hétméteresek: 6/3, ill. 5/4
Zdravko Zovko:
– Magas színvonalon kézilabdázó, sokkal jobban játszó ellenféltől kaptunk ki. Nálunk sajnos nagyon hiányzik a sérült Micijevic, aki támadásban balátlövőként és a védekezésben is igen fontos emberünk. Az Érd rendkívül szervezett volt, mi sok improvizációval játszottunk. Három hetest, több indítást, ziccert kihagytunk, így nem lehet eredményesnek lenni.
Szabó Edina: – Nagyon örülünk a győzelemnek, gratulálok csapatom tagjainak, mert szépen elosztották a feladatokat, mindenki kivette a részét a sikerből.

1. Győri Audi ETO KC 12 12 414–250 +164 24
2. FTC-Rail Cargo Hungaria 13 11 2 412–307 +105 22
3. Érd 12 10 1 1 338–289 +49 21
4. DVSC-TVP 12 6 3 3 330–303 +27 15
5. Ipress Center-Vác 12 7 1 4 329–305 +24 15
6. Dunaújvárosi Kohász KA 12 7 5 351–305 +46 14
7. Alba Fehérvár KC 12 6 6 324–311 +13 12
8. Siófok KC 12 4 1 7 312–326 –14 9