Női kézilabda: ebbe a norvég csapatba tér haza Sulland

Vágólapra másolva!
2016.02.16. 16:38
Az már korábban tudható volt, hogy az idény végén távozik a jelenleg a Győri Audi ETO-t erősítő Linn Jörum Sulland, ma az is kiderült, hogy a 31 éves jobbátlövő a Vipers Kristiansandban folytatja pályafutását.

Mint ismert, az olimpiai, világ- és Európa-bajnok játékos nyáron csatlakozott a Győrhöz, miután nem kapott igazán lehetőséget a Larvikban Nora Mörk mögött. Mörk a következő szezontól szintén csatlakozik az ETO-hoz, míg Sulland ellenkező útvonalat jár be.

Ma Skype-on jelentkezett be a nagy terveket szövögető Vipers Kristiansand sajtótájékoztatóján, ahol hivatalosan is bejelentették a megszerzését.

„Szerettem volna hazatérni Norvégiába. Magammal viszem azt a tudást, amit a világ legjobb klubjai közül kettőben megszereztem" – mondta Sulland, aki örül, hogy új meghatározó klub épül a hazájában.

A Kristiansand Sullandon kívül megszerezte a Glassverket trióját, Jeanette Kristiansent, Kristin Nörstebőt és Kari Brattsettet is. A csapat korábban szerette volna hazacsábítani a válogatott két klasszisát, Katrine Lundét és Heidi Lökét is.

Sulland Skype-on keresztül jelentkezett be
Sulland Skype-on keresztül jelentkezett be

 

Legfrissebb hírek

Sako nagy mérkőzésén a Győr megverte a Metzet

Kézilabda
3 órája

Veretlenek csatáznak Győrben, dán riválist fogad a Ferencváros

Kézilabda
9 órája

Albek Anna szerint félelmetes a Győr védekezése

Kézilabda
Tegnap, 19:07

Szerződést hosszabbított a Győr világbajnok holland légiósa

Kézilabda
2025.10.30. 10:59

Női kézi NB I: nem tett csodát Győrben a Kozármisleny

Kézilabda
2025.10.28. 19:30

A címvédő ETO Debrecenbe utazik, Kaproncán javíthat az FTC

Kézilabda
2025.10.25. 08:47

Női kézilabda: már az új életét tervezi a győriek világklasszis kapusa?

Kézilabda
2025.10.23. 14:41

A Győr és az FTC is simán nyert hazai pályán a női kézilabda NB I-ben

Kézilabda
2025.10.22. 19:44
Ezek is érdekelhetik