Női kézi: A folytatásban ennyi már nem lesz elég! - Martín

2015.02.16. 11:45
null
A támadással nincs baj, de védekezésben többet vár játékosaitól Ambros Martín (Fotó: Veres Viktor)
Láttunk már kézilabdaedzőtől ilyet, csak Ambros Martíntól nem. A Győri Audi ETO KC mestere a francia Metz elleni, szombati Bajnokok Ligája-középdöntős összecsapás 41. percében Gheorge Tadici módra bosszúsan rálegyintett csapatára az egyhuzamban bekapott ötödik gól után, majd elfordult és előkereste az időkérést jelző táblácskát. Az addigra már csak 19–18-ra vezető ETO természetesen összeszedte magát, 31–27-re nyert, és három fordulóval a középdöntő vége előtt biztossá tette helyét a sorozat nyolcaddöntőjében, szóval minden a legnagyobb rendben. De Martín edző mozdulata azért sok mindent elárult, ahogyan aztán kérdésünkre ő maga is.

 

„Igen, valóban dühös voltam, mert nem azt csináltuk védekezésben, amit megbeszéltünk – vágott bele Ambros Martín. – Hibáztunk egyszer, kétszer, háromszor egyhuzamban, és egyik gólt a másik után kaptuk. Ez pedig nem fér bele akkor sem, ha végül győzünk. Muszáj hatvan percig koncentrálnunk, mert ha nem így teszünk, azt az igazán jó csapatok meg fogják büntetni, ahogyan a Larvik is megbüntette két héttel ezelőtt. Márpedig áprilisban-májusban már csak nagyon jó csapatok lesznek az ellenfeleink a magyar bajnokságban és a BL-ben egyaránt, úgyhogy most is végig ugyanolyan összeszedetten kell játszanunk, mint majd akkor szeretnénk.”

„Külön is szeretném kiemelni, hogy a játékosok kiváló munkát végeznek, azt tekintetbe véve, hogy mennyi hiányzónk van, még jobbat is, mint a korábbi években – hangsúlyozta Ambros Martín. – A legjobbak akarnak lenni, nagyon elszántak, én pedig nagyon büszke vagyok rájuk, csodálatos velük dolgozni. Ám azt mindannyiuknak meg kell érteniük, hogy amit eddig kiadtunk magunkból, az már nem elég. Amit eddig száz százaléknak gondoltunk, a mostani helyzetünkben annál többre van szükség a sikerhez. Mindenkinek meg kell találnia magában azt a plusz tíz-húsz-harminc százalékot, amivel még javítani tud a teljesítményén, engem, az edzőt is beleértve. És nagyon keményen dolgozunk is ezért mindennap, minden edzésen, mert a célunk ugyanaz, ami mindig: megnyerni a Bajnokok Ligáját.”

A TELJES ANYAGOT – AMELYBEN AMBROS MARTÍN ELÁRULJA, MIKET LÁT PROBLÉMÁNAK –, A NEMZETI SPORT HÉTFŐI SZÁMÁBAN OLVASHATJA!

IDE KATTINTVA INTERJÚT OLVASHATNAK SUSANN MÜLLERREL!

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
KÖZÉPDÖNTŐ, 3. FORDULÓ
GYŐRI AUDI ETO KC–METZ (francia) 31–27
(15–11)
Győr, 4200 néző. V: Marics, Masics (szerbek)
GYŐRI ETO: HERR O. – Bódi 4, S. MÜLLER 6, Kovacsics 3, H. LÖKE 7, Szeny 1, Korsós 6 (5). Csere: Grimsbö (kapus), V. Milanovic-Litre, Aguilar 1, Hornyák Á. 1, Szepesi 2, Knedlíková
METZ: Glauser – Luciano 2, GROS 11 (3), Andrjusina 2, Kamto 3, Mendy 3, Baudouin. Csere: Pierson (kapus), N’Diaye, Liszcsevics 2, O. Vukcsevics 2, L. González 2, Burlet
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–2. 9. p.: 6–3. 13. p.: 8–4. 21. p.: 8–7. 26. p.: 12–8. 33. p.: 17–12. 40. p.: 19–18. 45. p.: 22–18. 51. p.: 26–21. 55. p.: 27–25
Kiállítások: 2, ill. 8 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 4/3

A 2. CSOPORT ÁLLÁSA
1. Larvik (norvég) 7 7 188–157 +31 14
2. GYŐRI AUDI ETO KC 7 6 1 207–160 +47 12
3. Viborg (dán) 7 2 1 4 183–190 –7 5
4. Metz (francia) 7 2 5 178–181 –3 4
5. HCM Baia Mare (román) 7 2 5 173–195 –22 4
6. Sävehof (svéd) 7 1 1 5 165–211 –46 3
Legfrissebb hírek

Női kézi BL: a címvédő megkapta a Győrt a csoportjába, megvannak a Fradi ellenfelei is

Kézilabda
2026.06.26. 11:29

Kézi BL: elkészültek a csoportkör kalapjai – a Győr, az FTC, a Veszprém és a Szeged is várja ellenfeleit

Kézilabda
2026.06.25. 13:05

Három győri, négy metzi az EHF álomcsapatában

Kézilabda
2026.06.23. 12:26

Kézilabda: a Tatabánya nem kapott szabadkártyát a BL-be, a Szeged és az FTC igen

Kézilabda
2026.06.22. 10:28

Ezért nem játszott a női kézi BL négyes döntőjében a Győri ETO klasszisa

Kézilabda
2026.06.21. 15:06

Pődör Rebeka a gólkirály, Csíkos Luca dobta a legtöbb akciógólt – a női kézilabda NB I idénye számokban

Kézilabda
2026.06.18. 11:12

Per Johansson: Vissza kell hozni Győrbe a Bajnokok Ligája serlegét!

Kézilabda
2026.06.16. 10:17

Felért a Győr szintjére a francia sztárcsapat – bemutatjuk a BL-győztes Metzet

Képes Sport
2026.06.16. 07:41
Ezek is érdekelhetik