Férfi kézi MK: elsöprő 2. félidővel elődöntős a Gyöngyös

2015.02.22. 22:03
A B.Braun Gyöngyös férfi kézilabdacsapata jutott be a Magyar Kupa elődöntőjébe, miután hazai pályán 30–23-ra, összesítésben 51–48-ra győzte le a Csurgót.

A gyöngyösi mérkőzésen az első találkozót 25–21-re megnyerő Csurgó a szünetben három góllal, 11–8-ra vezetett – sőt, még a második félidőben is jó ideig vendégelőnyt mutatott az eredményjelző. A Gyöngyös 15–17 után három gólt elérve fordított, majd fokozatosan elhúzott, a vége előtt öt perccel már továbbjutásra állt (27–22) – és végül ki is vívta az elődöntős szereplés jogát. Az elődöntőben a Vác, a Cegléd, a Mezőkövesd és a Gyöngyös mérkőzik meg, a négy csapatból kettő jut a Magyar Kupa négyes döntőjébe, melyben már biztosított az MKB-MVM Veszprém és a MOL-Pick Szeged helye.