Férfi kézi NB I: egy félidőnyi szegedi izgalom Mezőkövesden

2014.11.18. 19:51
Az élvonalbeli férfi kézilabda-bajnokság 14. fordulójában a BL-résztvevő MOL-Pick Szeged az első félidőben még ikszes meccset játszott Mezőkövesd, ám a szünet után érvényesült a vendégek papírforma előnye. A Balatonfüred három góllal nyert otthon a B.Braun Gyöngyös ellen.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
14. FORDULÓ
MEZŐKÖVESDI KC–MOL-PCIK SZEGED 26–32 (13–14)
Mezőkövesd, 800
néző. V: Hargitai, Markó
MEZŐKÖVESD: VOLAREVIC – Vasic 2, Dzono 2, Grünfelder, CUZIC 6, LÓKODI 4, Szepesi 1. Cs: Sipos P. (kapus), Nakhajenka, Pavlovics 4, Trivkovic 1, Pálos 1, Radnic 2, Terenyi 2, Molnár F. 1. Edző: Skaliczki László
SZEGED: Wyszomirsky – PRODANOVICS 4 (2), Blazevic 1, Zubai 3, Ilyés 3, Vadkerti A. 1, Mindegija 3. Cs: Sierra (kapus), Ancsin 3, BALOGH ZS. 7 (3), Källman, PARRONDO 4, Urbán, Árpási, VRANJES 3, Fekete B. Edző: Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 3. perc: 3–1. 5. p.: 3–3. 8. p.: 6–3. 13. p.: 9–5. 16. p.: 10–8. 21. p.: 10–10. 25. p.: 12–11. 32. p.: 13–16. 38. p.: 14–18. 46. p.: 19–23. 51. p.: 21–25. 53. p.: 20–27
Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Hétméteresek: –, 6/5
Skaliczki László:
– Tisztességgel helytálltunk, remekül végigdolgoztuk a meccset. Felesleges hangsúlyozni, hogy más és más célokért küzdünk, ennek ellenére fiaimnak volt tartása, amiért dicséretet érdemelnek.
Carlos Pastor: – A meccs elején megleptek minket a hazaiak, később azonban feljavultunk, és hoztuk a kötelező győzelmet, a lelkes hazaiak ellen.

14. FORDULÓ

BALATONFÜREDI KSE–B.BRAUN GYÖNGYÖS 27–24 (14–17)
Balatonfüred, 600
néző. V: Kékes Cs., Kékes P.
BALATONFÜRED: SZÉKELY M. – IVÁNCSIK T.4 (1), VILOVSKI 4, Ligetvári, GERDÁN 1, Zdolik 3, Kovacsics 1. Cs: Németh B. 1, Juhász K., Bánhidi, SZÖLLŐSI B. 8 (2), Vasvári, Gábori, FALUVÉGI 3, Grigorjev 2. Edző: Csoknyai István
GYÖNGYÖS: TAMÁSI – Szalafai 2, MARCZINKÓ 5, Simon B. 1, Debreczeni 2, Hajdú 3, VARSANDÁN 5. Cs: Hudák, Holló (kapusok), Sándor Á. 2, IVÁNCSIK Á. 4 (3), Czina, Bakos Gy., Tóth Á., Nagy B., Koller. Edző: Gulyás István
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–4. 11. p.: 7–7. 17. p.: 9–10. 22. p.: 10–14. 27. p.: 13–17. 34. p.: 16–18. 37. p.: 21–18. 43. p.: 22–21. 47. p.: 25–21. 56. p.: 25–24
Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Hétméteresek: 5/3, ill. 3/3
Kiállítva: Szöllősi B. (47. p.)
Csoknyai István:
– Az első harminc percben gyengén játszottunk. A szünetben sikerült rendeznünk a sorokat, és fordulás után igazi csapatjátékkal óriásit küzdve megnyertük ezt a nagyon fontos rangadót.
Gulyás István: – Játékosaim tisztességesen, becsülettel küzdöttek. Időnként a játékunk is biztató volt. A Füred minden támogatást megkapott.

1. MOL-Pick Szeged 13 13 463–300 +163 26
2. Csurgói KK 12 11 1 349–280 +69 22
3. Balatonfüredi KSE 11 9 2 319–265 +54 18
4. Grundfos Tatabánya KC 10 7 3 238–224 +14 14
5. B. Braun Gyöngyös 12 5 7 316–323 –7 10
6. Orosházi FKSE LINAMAR 9 5 4 247–246 +1 10
7. Mezőkövesdi KC 13 4 9 316–348 –32 8