Elképesztő végjáték után nyert Szkopjéban a Veszprém

2014.11.15. 18:56
Chema Rodríguez hajrábeli villanásaira nagy szüksége volt a Veszprémnek (Fotó: MTI)
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája C-csoportjában az MKB-MVM Veszprém elképesztő végjáték után őrizte meg a veretlenségét Szkopjéban: fél perccel a vége előtt hiába támadott a győzelemért a Vardar, Momir Ilics hetesből szerzett gólja Carlos Ortega csapata javára döntött.

Kiválóan kezdett a veszprémi együttes, hiszen a Vardar az első tíz percben mindössze egy akciógólt szerzett, miközben Mikler jól védett, és a vendégek sorra szerezték a labdákat védekezésben. A 6–2-es vezetésből fakadó előny meg is maradt a félidő folyamán, bár 8–8-nál egyenlített a hazai csapat. Christian Zeitz többször túljárt Sterbik Árpád eszén, míg a túloldalon a korábbi spanyol gólkirály Álex Dujshebaevet sikerült teljesen elbizonytalanítani.

A félidei 13–11-es vezetés után viszont keményített a Vardar, a veszprémiek védekezése pedig nem volt olyan feszes, mint az első játékrészben. Hiába jelentett Dujshebaev mellett a két kiállítással játszó Blazenko Lackovic is kevés veszélyt, Igor Karacic magára vállalta a vezérszerepet, és a horvát vezetésével többször sikerült megbontani a hazaiaknak a bakonyi védelmet.

A 43. percben először szerezte meg a vezetést a szkopjei gárda, és ugyan a hajrában 22–21-re vezetett a Veszprém, a támadójátékba sok hiba csúszott, beállóból és szélről is ziccerek maradtak ki, az átlövők pedig ekkor már nem találták Sterbikkel szemben a távolságot.

Gulyás Péter – jogtalan – kiállítása nehéz helyzetbe sodorta a Veszprémet (23–22), de az utolsó előtti percben az addig amúgy jól játszó Matjaz Brumen hétméteresét lécre tolta Mikler, majd a szlovén Chema Rodríguez egyenlítő gólja után, már az utolsó fél percen belül eladta a labdát, és lerántotta Cristian Ugaldét, ezért pedig két perc (a harmadik miatt piros lap) és hétméteres járt, amelyet Ilics értékesített.

Kiemelkedő színvonalú, nagy csatában nyert a Veszprém, ezzel megőrizte hibátlan mérlegét az első vereségét elszenvedő csoportmásodik otthonában.

POKOLI ÉLMÉNY – „EGY ILYEN HELYZETBŐL CSAK KEVÉS CSAPAT TUD JÓL KIJÖNNI”

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
C-CSOPORT, 5. FORDULÓ

VARDAR SZKOPJE (macedón)–MKB-MVM VESZPRÉM 23–24 (11–13)
Szkopje, 5500
néző. V: Eliasson, Pálsson (izlandiak)
VARDAR:
Sterbik – Siskarjov 1, Dujshebaev 2, Sztojlov 1, KARACIC 8 (1), Lackovic, DIBIROV 4 (1). Csere: Toszkics 3, Harbok 1, Brumen 3 (1), Markovics, Pribak. Edző Raul González
VESZPRÉM:
MIKLER – Gulyás P., ZEITZ 5, Schuch 1, ILICS 6 (3), Terzic, Chema Rodríguez 4. Csere: Nilsson 3, Ugalde 3, Sulic 1, Iváncsik G., Ruesga, Lékai, Marguc 1. Edző: Carlos Ortega
Az eredmény alakulása. 6. p.:
1–3. 13. p.: 3–7. 17. p.: 5–7. 21. p.: 8–8. 25. p.: 9–12. 38. p.: 14–15. 43. p.: 18–18. 48. p.: 21–19. 54. p.: 21–22. 57. p.: 23–22