Női kézi: Romániát lelépve tornagyőztes az A-válogatott

2014.08.10. 18:03
A román falban Tomori hozza helyzetbe a beállóst, akit nem kímélnek a védők (Fotók: Korponai Tamás)
Romániát is legyőzve, pontveszteség nélkül nyerte meg a kecskeméti női kézilabda felkészülési tornát a magyar A-válogatott. A románok több mint egy félidőn át tartották legjobbjainkkal a lépést, utána azonban már nem. A második helyen a magyar B-válogatott végzett.

A románok szerezték meg vezetést a találkozón, de azonnal fordítani tudtunk, és nálunk volt a kezdeményezés a folytatásban, míg ellenfelünk csupán tapadt. Bár azt szorgosan… Szezonkezdet ide, harmadik meccs oda – óriási volt az iram a kezdés utáni percekben. A felek – de különösen a románok – támadásban rengeteget sasszéztak keresztbe, változtatták a helyüket a játékosok, ami a falakat is állandó mozgásban tartotta.

Aranyérmes irányítók

Mindehhez gyors támadásbefejezés is párosult, így valódi adok-kapok zajlott a pályán. Ebben fertályóráig mi voltunk a picivel jobbak, de aztán az emberhátrányban is bátran betörő – ez a módi különösen tetszett a láthatóan bátor ellenfélnek, amivel belső védőink nem igazán tudtak mit kezdeni – románok átvették a vezetést. Kapusunk, Kiss Éva a legjobb pillanatban tett hozzá remek védéseket a meccshez, arra alapozva visszavettük az irányítást és a vezetést is. Bár a szünet előtti hajrához érve a játékunkban voltak olyan pillanatok, hogy akár elhúzhatunk, végül nem sikerült meglépni az ellenféltől. Az első félidő ikszes állása megfelelt a játék képének (15–15).

A második játékrész eleje egyértelműen a magyar A-válogatotté volt, sikerült két-háromgólos előnyre szert tenni, amit aztán őrizni tudtunk a folytatásban. Az iram ekkor már lassult egy picit, de az lett volna a furcsa, ha a pályán lévők tartják a bő fél órával korábbi magas szintet. És mivel kellő tempó még mindig maradt a meccsben, továbbra is élvezhető küzdelmet láthattak a nézők. Egy-egy ütközés után a gyúróknak is akadt dolguk, a fáradtság azért kiütközött. Miként a magyar együttes fölénye is: 13 perccel a vége előtt néggyel mentünk (24–20), majd egy román emberhátrányos két percet jól kihasználva lényegében eldöntöttük a meccset, illetve a tornagyőzelmet. A végjátékban az újabb román emberhátrányok megpecsételték a fizikai és lelki erejével is elkészülő ellenfél sorsát, lendületbe jöttünk. Nekik semmi sem sikerült, nekünk viszont minden bejött, és sok indításgólt lőttünk. Már a hajrá előtt érett a kiütés, a vége közte tíz lett, ide (33–23).

NŐI KÉZILABDA FELKÉSZÜLÉSI TORNA (KECSKEMÉT)
3. FORDULÓ
MAGYARORSZÁG A–ROMÁNIA 33–23 (15–15)
Kecskemét, 1200
néző. V: Opava, Válek (csehek)
MAGYARORSZÁG A: KISS É. – Bognár-Bódi 3, TOMORI 6, GÖRBICZ 6 (2), Szamoránsky P., KLIVINYI 4, KOVACSICS 5. Cs: Bíró B. (kapus), Bulath, Temes, Szucsánszki 1, Triscsuk 1, MAYER 4, Orbán Adrienn 1, Erdősi 2. Szövetségi kapitány: Németh András
ROMÁNIA: Ungureanu – Chiper 1, Oltean 3, Bradeanu 2, Chintoan, PERIANU 8, Ardean-Elisei 3. Cs: Pasca (kapus), Pintea, Manea 3, Buceschi 3 (3), Tudor, Hotea. Szövetségi kapitány: Gheorghe Tadici
Az eredmény alakulása. 4. p.: 2–1. 12. p.: 4–6. 16. p.: 8–8. 24. p.: 13–10. 28. p.: 15–12. 39. p.: 19–17. 44. p.: 21–20. 53. p.: 28–20. 58. p.: 31–23
Kiállítások: 4, ill. 10 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 4/3

Németh András: – Örülök a tornagyőzelemnek, hasznos volt ez a néhány nap. Most éppen a második félidőre összeállt védekezés volt remek, és összességében is egyre jobban látszik, hogy merre tartunk, milyen kézilabdát fogunk játszani.
Gheorghe Tadici: – Négy hadra sem fogható játékossal, másik három sérülttel elfogytunk a végére. A második félidőben már ezért is hibáztunk sokat. A hiányzókkal kiegészülve decemberben jobbak leszünk.
A végeredmény: 1. Magyarország A 6 pont (103–76), 2. Magyarország B 4 (76–66), 3. Románia 2 (74–82), 4. Angola 0 (52–70)
KORÁBBAN
MAGYARORSZÁG B–ANGOLA 26–15 (13–10)

Kecskemét, 600 néző. Vezette: Balogh, Tóth
Magyarország B: SZIKORA – AZARI 3, Planéta 2 (1), Tóth G. 3 (2), Cifra, Hornyák D. 1, Vincze 1. Csere: Szekeres 2 (1), Fülöp, KURUCZ 3, Szekerczés 3, Walfisch 3, Szarka 1, LUKÁCS 4. Szövetségi edző: Köstner Vilmos
Angola: Simao – Silva 1, Monteiro 3, Bernardo 3, DOMBAXI 3, Guialo 2, Dos Santos 1. Csere: Sousa (kapus), Machado 2, Kanka, Oliveira, Carvalho, Kiala. Szövetségi kapitány: Joao Florencio
Az eredmény alakulása. 9. perc: 4–1. 14. p.: 6–5. 20. p.: 10–6. 22. p.: 10–8. 41. p.: 17–10. 47. p.: 19–13. 55. p.: 24–1
Kiállítások: 12, ill. 8 perc
Hétméteresek: 7/4, ill. 2/–
Köstner Vilmos:
– A végére kicsit szétesett angolai csapat ellen jól védekeztünk, és voltak jó egyéni teljesítmények is. Örülök, hogy sikerült megszereznünk a második helyet, a B-válogatott abszolút betöltötte a funkcióját.
Joao Florencio: – Én inkább nem mondanék semmit erről a mérkőzésről. Ha bármire kíváncsi, kérdezze meg a játékvezetőket!