U18-as női kézi-vb: teljes blokk a hajrában, kiestek a mieink

2014.07.28. 15:36
A magyar válogatott hiába vezetett negyedórával a vége előtt még öt góllal, végül 22–21-re kikapott Hollandiától a Macedóniában zajló U18-as női kézilabda-világbajnokság nyolcaddöntőjében.

A magyar válogatott százszázalékos teljesítménnyel jutott tovább a csoportjából, míg Hollandia csak az utolsó csoportmérkőzésén biztosította nyolcaddöntős szereplését. Ennek ellenére a németalföldi lányok kezdtek jobban, ám a mieink védekezése ezt követően összeállt, és a szünetben 12–11-re már ifj. Kiss Szilárd együttese vezetett.

A második félidő közepére ötgólosra nőtt a különbség (20–15), végül mégis az ellenfél örülhetett. A hollandok három perccel a vége előtt egyenlítettek (21–21), az utolsó percben pedig egy sikertelen magyar támadás után megszerezték 22. góljukat is. A végén a mieink erejéből még egy lécet eltaláló lövésre futotta, ezután az időn túli szabaddobás már veszélytelennek bizonyult. A hollandok készülhetnek tehát a negyedöntőre, a mieink pedig a horvátokkal találkoznak a 9–16. helyért folyó küzdelmek során.

NŐI KÉZILABDA, U18-AS VILÁGBAJNOKSÁG, MACEDÓNIA
NYOLCADDÖNTŐ
MAGYARORSZÁG–HOLLANDIA 21–22 (12–11)
Ohrid. V:
Jedermann, Posch (amerikaiak).
MAGYARORSZÁG: Gercsó, Mistina (kapusok), Bouti 4, Csala, Diószegi 3, Faluvégi, Ferenczy, Gerháth, Hámori 2, Hornyák B., Horváth P. 5 (4), Kiss N., Monori 5, Papp 1, Pásztor 1, Pintér. Szövetségi edző: ifj. Kiss Szilárd.
HOLLANDIA: Duijndam 1, Vollebregt (kapusok), Amega 6 (3), Boonkamp, De Bakker, Haggerty 2, Hoogenboom, Kooij, Meijer 2, Noordink 4, Panhuis, Rijks, Van Rossum 1, Van Zijl 6, Zengerink, Zwinkels. Szövetségi edző: Alex Vaassen.
Kiállítások: 4, ill. 12 perc.
Hétméteresek: 5/4, ill. 4/3.