U17-es női kézi Eb: Szlovákiától is kikaptunk

2013.08.18. 21:41
Harmadik mérkőzésén a harmadik vereséget szenvedte el a korosztályos magyar női kézilabda-válogatott az oroszországi női ifjúsági (U17) Európa-bajnokságon. Papp György együttese a csoportkör utolsó fordulójában hiába vezetett a félidőben 12–11-re Szlovákia ellen, végül 26–23-ra kikapott.

A mieink így az alsó házba kerültek (9–16. hely), és az I2-es csoportban majd a D-csoport harmadik (Németország) és negyedik (Csehország) helyezettje ellen folytathatják szereplésüket. A csehekkel 20-án, a németekkel 21-én játszunk.

A szlovákoknak a felső házhoz kevés volt az ellenünk aratott győzelem, viszont ebben az alsóházi csoportban egy győzelmet már elkönyvelhetnek maguknak.

A csoportban győztes oroszoktól korábban tizenhárom (35–22), míg a második helyen továbbjutó svédektől három góllal (24–21) kaptunk ki.