U19-es női kézi Eb: magyar-orosz a döntőben

2013.08.09. 21:29
Magyarország–Oroszország mérkőzést rendeznek a Dániában zajló U19-es női kézilabda Európa-bajnokság döntőjében, miután a korosztályos magyar válogatott az elődöntőben remek játékkal feltörölte a padlót a norvég együttessel.

Az első gól a norvégoké volt, de arra rögtön hárommal feleltünk, és megléptünk. Védekezésünknek és kiváló kapusteljesítményünknek köszönhetően előnyünk a folytatásban tovább nőtt az indiszponált rivális ellen. Hatosfalunk remekül zárt és nagyszerűen dolgozott össze, a picit tanácstalan, sokszor statikus norvégoktól sok labdát csentünk, amelyből aztán indulhatott a kontra, vagy a lerohanás. Viszont ugyanez a túloldalon nem sikerült, mert a visszarendeződésünk is nagyszerűen működött. A 15. perc után (8–2 ide) a norvégok védekezése bekeményedett, és megtalálták az utat a kapunkig is, ennek ellenére tartani tudtuk a biztos előnyünket, vezetésünk nem forgott kockán.

A szünet után még mielőtt nagy feltámadásban és felzárkózásban bíztak volna a norvégok, a 33. percben már a közte tízért támadhattunk, ami össze is jött (19–9). A folytatás már kiegyenlített játékot hozott, felváltva estek a gólok, így egy pillanatig sem kellett attól tartani, hogy gödörbe kerülve szoros hajrába kell bocsátkoznunk. A záró két perchez érve még héttel mentünk (27–20), amely a végére még eggyel nőtt úgy, hogy egy hetest hibáztunk a végjátékban.

Hajdu János csapata a döntőben azzal az Oroszországgal találkozik, amely kétszeri hosszabbításos elődöntőben nyert a rendező dánok ellen. Az is biztossá vált, hogy a két csapat automatikus indulási jogot nyert a következő korosztályos világbajnokságra.

NŐI KÉZILABDA U19-ES EURÓPA-BAJNOKSÁG, DÁNIA
ELŐDÖNTŐ
MAGYARORSZÁG–NORVÉGIA 28
20 (169)
Kolding, 450
néző. V: Boricsics, Markovics (szerbek)
MAGYARORSZÁG: Ferenczi, Szemerey (kapusok), Bárány 4, Bíró, Buzsáki, Ivanics, Korsós 4, Kurucz, Lukács 4, Mészáros, Schneider, Sirián 3, Szekerczés 8, Tóth 5, Virág, Walfisch. Szövetségi edző: Hajdu János
NORVÉGIA: Aarstad, Pedersen (kapusok), Arntzen 3, Aune, Bakkerud 1, Bjaaland 1, Enkerud, Groetan, Hagen, Ingstad 3, Jacobsen 2, Oftedal 6, Roekke, Stokke, Venn 3, Waade 1. Szövetségi edző: Axel Stefansson
Kiállítások: 8 perc, ill. 4 perc
Hétméteresek: 3/4, ill. 2/2

Oroszország–Dánia 35–33 (12–13, 26–26, 30–30) – kétszeri hosszabbítás után
Ld: Vjahirjeva 11, Amelcsenko, Csernova, Dmitrijeva, Ihnyeva 5-5, ill. A. Hansen 10, Wichmann 6