Női kézi Eb: Montenegró legyőzésével közel lenne az elődöntő

MTI MTIMTI MTI
2012.12.08. 13:40
A magyar női kézilabda-válogatott feledtetve a horvátok elleni rossz kezdést a maximális négy ponttal jutott be a szerbiai Európa-bajnokság középdöntőjébe, és ott a vasárnapi első fordulóban a másik ágról szintén pontveszteség nélkül érkező, olimpiai ezüstérmes montenegrói együttessel találkozik.

Az újabb győzelem már szinte elődöntőt érne, ugyanakkor a montenegróiak még Karl Erik Böhn szövetségi kapitány szerint is kiemelkednek a mezőnyből. A szakember sietve hozzátette: csapata bárkit legyőzhet.

„Most már nyugodtan játszhatunk. A vállunkat nem nyomja teher, emelt fővel küzdhetünk tovább. A kezdeti bizonytalankodás után a számunkra lehető legjobb forgatókönyv alakult eddig: kiesett a kalapból a horvátok elleni vereség, a németek és a spanyolok elleni sikert ugyanakkor visszük magunkkal, ráadásul a másik ágról a románok és az oroszok döntetlenjük miatt csak egy-egy pontot hoztak magukkal a montenegróiaktól elszenvedett vereségükkel együtt” – mondta az MTI-nek a norvég szakvezető.

A nemzetközi és az európai szövetség néhány éve vezette be azt, hogy a csoportkörök első helyezettjeit már a középdöntő legelején összeereszti, így próbálva elejét venni annak, hogy a végén a legjobbak – már biztos elődöntősként – megpróbálják kisakkozni, kit kapjanak a túlsó ágról a fináléba kerüléshez.

Ez viszont előrevetíti, hogy a két százszázalékos gárda – jelesül a magyar és a montenegrói – közül a vasárnapi győztes féllábbal már az elődöntőben lesz, a másik válogatottnak pedig a hátralévő két találkozóján kell kiharcolnia a továbbjutást.

A mieink az újvidéki középdöntős csoportban vasárnap 18.15-kor találkoznak a montenegróiakkal. A két válogatott eddig kétszer meccselt egymással, és mindkétszer mi nyertünk, legutóbb 2007. november 24-én Kiskunfélegyházán egy vb-felkészülési mérkőzésen 32–28-ra. A rivális az idén a Győrt legyőzve Bajnokok Ligáját nyerő Podgoricára épül, és egyik erőssége a győri légiós, Jovanka Radicsevics, akin kívül Szara Vukcsevics (Érd) is magyar klubban játszik.

A II. CSOPORT PROGRAMJA
december 9., 16.15
Spanyolország–Románia
december 9., 18.15
MAGYARORSZÁG–Montenegró
december 9., 20.15
Németország–Oroszország
december 11., 16.15
Spanyolország–Oroszország
december 11., 18.15 Németország–Montenegró
december 11., 20.15
MAGYARORSZÁG–Románia
december 13., 16.15
Spanyolország–Montenegró
december 13., 18.15
Németország–Románia
december 13., 20.15
MAGYARORSZÁG–Oroszország
AZ ÁLLÁS
1. Montenegró 2 2 53–47 +6 4
2. MAGYARORSZÁG 2 2 56–52 +4 4
3. Spanyolország 2 1 1 54–52 +2 2
4. Oroszország 2 1 1 48–51 –3 1
5. Románia 2 1 1 41–44 –3 1
6. Németország 2 2 41–47 –6 0

 

Legfrissebb hírek

Franciaország és Belgium lesz a 2030-as női kézilabda Eb házigazdája

Kézilabda
2026.06.13. 11:05

Magyarország évtizedekre elköszönt, Salvatore Schillaci beköszönt – vb-videók

Minden más foci
2026.06.09. 14:49

Úgy kezdett a magyar válogatott, mint labdarúgó-vb-n még senki – videók!

Minden más foci
2026.06.03. 11:18

Csata Santiagóban, magyar könnyek Buenos Airesben, aztán Irapuato...

Minden más foci
2026.06.02. 11:20

Inkább behelyezi, mint belövi: születésnapos az első magyar vb-gól!

Minden más foci
2026.05.27. 10:20

Női kézilabda Eb: mindháromszor a magyar válogatott játszik később a nagyváradi csoportban

Kézilabda
2026.04.22. 11:19

Montenegró, Szlovénia és Izland lesz a magyar női kézilabda-válogatott ellenfele az Eb-n

Kézilabda
2026.04.16. 18:40

Véget ért a női kézilabda Eb selejtezősorozata, teljes a mezőny

Kézilabda
2026.04.12. 20:56
Ezek is érdekelhetik