„Gyerünk! Mosolyogva, jókedvűen!" – tapsol hármat Mocsai Lajos a Veszprém Arénában, s a körülötte álló kerettagok, akik addig a mester edzést bevezető, eligazító szavait hallgatták, hozzálátnak a bemelegítéshez. Ez sem szokványos a januári vb-re készülő válogatottnál, hiszen a jégkoronghoz hasonló floorballmeccs következik. A gyors, látványos játékot a férfi kézilabda-válogatott próbálta ki először Magyarországon a nyolcvanas évek végén, Mocsai Lajos első férfikapitánysága idején.
Ami viszont ezután következik, már nem játék, köze sincs hozzá. Ezt a szakzsargon úgy nevezi, hogy erőfejlesztés és kézilabda-specifikus lábmunka, mégpedig futva teljesítendő a különleges akadálypályán.
A keret egyik része a legkorszerűbb gépekkel felszerelt konditerembe vonul, a másik pedig a pályán lohol, szlalomozik időre a karikákból, bójákból, szivacscsíkokból kialakított akadályok között.
„Kegyetlen meló, de jó erőben vagyunk, bírjuk, s most ennek van itt az ideje – lihegi a percnyi pihenő alatt Zubai Szabolcs, akinek a térdén kötés éktelenkedik. – A lábam? Fáj, fájdogál már néhány hete, de esténként jegelem. Ettől tudok edzeni, és két héttel a világbajnokság előtt eszembe sem jut, hogy könnyítést kérjek. Beszéljünk inkább a vébéről meg az ellenfelekről, hiszen rettentően nehéz lesz nyerni Izland, Norvégia, Ausztria, de még Japán és Brazília ellen is. Pedig a csoportból jó lenne minél több pontot vinni magunkkal a középdöntőbe."
Zubai szavaira rábólint Eklemovics Nikola, aki bekapcsolódott ugyan a keret munkájába, de a két hónapja fájó válla továbbra is érzékeny.
„Szeretnék pályára lépni a vébén, s ezért meg is teszek mindent, de az utolsó szót az orvosokkal és Mocsai Lajossal együtt fogom kimondani – bizakodik a klasszis irányító. – Jó lenne, ha annyira megerősödne a vállam, hogy rásérülés kockázata nélkül bírja a sorozatterhelést."
A keret tagjai közül Laluska Balázs is sérüléssel bajlódik, a csuklójából letört egy csontdarabka. „A labdát még nehezen fogom meg, de sokat segít, hogy Mezey Csabától, a keret terapeutájától lézeres kezelést és elektroterápiát kapok, éjszakára pedig különleges kötéssel rögzíti a csuklómat. Több mint két hét van a vébéig, addigra összeforr."
Január 14.: Magyarország–Izland, Norrköping, 17.00 |
Január 15.: Magyarország–Norvégia, Norrköping, 16.30 |
Január 17.: Magyarország–Brazília, Linköping, 17.00 |
Január 18.: Magyarország–Japán, Linköping, 17.00 |
Január 20.: Magyarország–Ausztria, Linköping, 21.30 |
A csoportból három csapat jut a középdöntőbe (Jönköping, január 22–25.). A középdöntő (AB- és CD-ág) két csoportjában első és második helyen végzők elődöntőt játszanak (Malmö, Kristianstad, január 28.). A 3. helyezettek az 5., a 4. helyezettek a 7., az 5. helyezettek a 9., a 6. helyezettek a 11. helyért játszanak (Malmö, Kristianstad, január 27–28.) |
A VÁLOGATOTT FELKÉSZÜLÉSÉRŐL, VALAMINT FAZEKAS NÁNDORRÓL A SZERDAI NEMZETI SPORTBAN OLVASHAT.