Férfi kézilabda: a bosnyák kapitány ellen fordult a helyi sajtó

HEKA LÁSZLÓHEKA LÁSZLÓ
2010.11.04. 13:32
Címkék
A bosnyák férfi kézilabda-válogatott Magyarország elleni súlyos veresége után, valamint a macedónoktól otthon elveszített pontot követően a helyi sajtó Vojislav Radja szövetségi kapitány ellen fordult.



Felróják neki, hogy bár sokkal erősebb csapata van, mint a korábbi kapitánynak – hiszen Edin Basic, Danijel Sarics és Nikole Prce (ő ugyan kerettag volt, de sérülés miatt nem igazán játszott) nemzetközi klasszis játékosok –, de ez a válogatott játékán nem látszik.

„Továbbra is kitartok amellett, hogy ez a csapat óriási potenciállal rendelkezik, az ambícióink és az optimizmusunk nem alaptalan" – tette hozzá Radja. A bosnyák lapok szerint azonban a válogatott nem működik csapatként. „Nem tudom megmagyarázni, miért nem működünk csapatként. Azt sem tudom megmagyarázni, hogy miért tudunk jól játszani negyven percig, majd az utolsó húsz percben szétesünk. Érthetetlen számomra, hogy Terzics, aki a világ egyik legjobb csapatában játszik már a tizenötödik percben cserét kért" – ismerte be a kapitány.

A Dnevni avaz lap szerint a válogatott néhány játékosa a nemzeti csapat minden felkészülését arra használja ki, hogy pihenjen, egyben pedig „körbejárja a környékbeli vendeglőket, ott üldögél reggel négyig-ötig, még a mérkőzés előtti éjszakán is". Az Észtország elleni két mérkőzésen elvesztített egy pont szinte biztosan kapitányváltáshoz vezetne, de a válogatott most már közel sem számíthat akkora népszerűségre, mint két héttel ezelőtt.

Legfrissebb hírek

Az utolsó pillanatban dőlt el: Ausztria továbbjutott, Irán kiesett – lezárult a csoportkör

Foci vb 2026
16 perce

Lionel Messi csereként döntött rekordot, Argentína százszázalékos mérleggel nyerte meg a J-csoportot

Foci vb 2026
20 perce

Őrület Kansasben: hatgólos thriller végén Algéria és Ausztria is továbbjutott

Foci vb 2026
22 perce

Fabio Cannavaro: Még ha szenvedtek is a játékosaim, megmutatták, mire képesek

Foci vb 2026
38 perce

Videók: Messi nélkül és Messivel is ment a góllövés az argentinoknak

Foci vb 2026
49 perce

Mutatjuk a Kongói DK–Üzbegisztán mérkőzés góljait!

Foci vb 2026
1 órája

Statisztikák: Cristiano Ronaldo utolérte Lothar Matthäust; Afrika tovább zakatol

Foci vb 2026
1 órája

Több mint négyezren evezték át a Balatont

Csupasport
1 órája
Ezek is érdekelhetik