Fotó: Meggyesi Bálint (archív)
Szamoránsky Piroska (balra) és Szűcs Gabriella (jobbra) három éve, az Eb-n is megküzdött a svédekkel
Fotó: Meggyesi Bálint (archív)
Szamoránsky Piroska (balra) és Szűcs Gabriella (jobbra) három éve, az Eb-n is megküzdött a svédekkel
IMRE VILMOS
„A cseh válogatott lesz a mérleg nyelve. Júniusban játszunk a szlovákokkal vb-selejtezőt, és a csehek náluk egy kicsit jobbak. Alapcél, hogy továbbjussunk. Az biztos, hogy Pálinger Katalin a vb-selejtezőre pihenőt kap, az pedig még nincs lefutva, hogy a kínai vébén ott lesz-e a magyar kapuban, az Eb-selejtezőn azonban szeretnék rá számítani” – idézte az MTI a szövetségi kapitányt.
A kiírás szerint az erősorrend alapján összeállított négy kalapból hét darab négyes csoport alakítottak ki. A kvartettek minden tagja kétszer játszik mindenkivel, és a csapatonként hat meccs után az első két helyezett jut ki a jövő decemberben rendezendő Európa-bajnokságra.
A tervezett menetrend szerint idén október 14-én kezdődik a selejtező sorozat, amely elvileg jövő év május 30-án ér véget. Az Európa-bajnokságot 2010. december 7–19. között Dánia és Norvégia közösen rendezi
Az Európa-bajnokságok történetében hazánk az egyetlen ország, amely – a 2000-es romániai torna megnyerésével – meg tudta törni a kontinenstornákon a két leendő rendező ország hegemóniáját (Norvégia négyszer, Dánia háromszor diadalmaskodott). A magyar lányoknak az egy Eb-arany mellett két bronz jutott, amivel harmadikok az örökrangsorban.
A tavaly decemberi macedóniai Eb-n az Imre Vilmos irányította magyar válogatott a 8. helyen zárt. A címvédő a norvég válogatott, amely hazai környezetben hódíthatja el sorozatban negyedszer az Európa-bajnoki címet.
Az Eb-selejtezőcsoportok
1. csoport: Románia, Ukrajna, Portugália, Svájc |
2. csoport: MAGYARORSZÁG, Svédország, Csehország, Azerbajdzsán |
3. csoport: Franciaország, Ausztria, Izland, Finnország vagy Nagy-Britannia |
4. csoport: Németország, Fehéroroszország, Szlovénia, Olaszország |
5. csoport: Spanyolország, Szerbia, Törökország, Görögország |
6. csoport: Oroszország, Lengyelország, Szlovákia, Montenegró |
7. csoport: Horvátország, Macedónia, Hollandia, Litvánia |