Fotó: Reuters
Nikola Karabatic (középen) arca csalóka, a franciáknak nem kellett sokat szenvedniük a sikerért
Fotó: Reuters
Nikola Karabatic (középen) arca csalóka, a franciáknak nem kellett sokat szenvedniük a sikerért
„FEJLÖVÉS” MIATT NEM LETT A MECCS LEGJOBBJA
Luc Abalo nagyszerű teljesítményt nyújtott az elődöntőben, a rugólábú francia szélső már hét gólnál járt az 52. percben, amikor az addigi ítéletvégrehajtó Michael Guigou után ő állt a hetesvonalra, hogy elvégezze a büntetőt. A kapuban a dánok ifjú – és egy hetest a találkozón már hárító – kapusa, Niklas Landin Jacobsen állt, aki Abalo első lövőcselére elmozdult, majd éppen fejbecsapta a francia iszonyatos erejű lövése. Mivel a bírók úgy ítélték meg, hogy az északi kapus nem mozdult el (inkább igazuk volt, mint nem), a sűrűn elnézést kérő Abalót piros lappal a lelátóra küldték. Persze a színesbőrű szélső aligha bánja, hiszen a döntőben még lesz lehetősége, hogy kiérdemelje a meccs legjobbja címet. Ezt most Michael Guigou kapta meg. |
Némi meglepetésre fehérorosz bírópárost jelölt a nemzetközi szövetség a spliti elődöntőre, amelyen az olimpiai bajnok francia válogatott az Európa-bajnoki címvédő dán együttessel találkozott a döntőbe jutásért.
A franciák nyitottak jobban, a sérüléssel bajlódó Jerome Fernandez kezdte a gólgyártást, ám erre hamarosan érkezett a dán válasz, viszont nem sokkal később már 3–1-re vezetett Claude Onesta együttese annak ellenére, hogy egy lerohanást Luc Abalo és Michael Guigou együttes erővel szórakozott el.
A dánok persze nem hagyták annyiban, előbb szépítettek (3–2), majd egy újabb francia dugó után szerzett két találattal egyenlítettek is (4–4), és a két csapat 7–7-ig fej-fej mellett haladt.
Onnantól azonban mintha elvágták volna a meccs kiegyenlítettségét, a franciák fokozatosan elkezdték bedarálni északi ellenfelüket. A combsérülése miatt hiányzó kőkemény védekező-specialista, Didier Dinart nélkül is remekül állták a dán támadásokat, és ha netán mégis túljutottak volna az élő falon a skandinávok, ott volt a rutinos kapus, Thierry Omeyer.
Nikola Karabatic első góljával már 10–7-re vezetett Claude Onesta együttese, aztán szintén a Kiel átlövőjének találata jelentette a következő lépcsőfokot, a négygólos vezetést (13–9).
Pedig a dánok is csináltak gyönyörű dolgokat, Christiansen nagyszerűen kidolgozott kínai figura után lőtte a kilencedik góljukat és egy-egy elrontott támadás után hihetetlen gyorsasággal rendeződtek vissza hatástalanítani a már induló villámléptű ellenfelet. Ettől függetlenül viszont elmondható, igazán nem tudtak mit kezdeni a kreatív, villámgyors francia támadásokkal, valamint a nagyszerű védekezéssel (ezeket a csoportmeccsek során mi is tapasztalhattuk).
15–9-nél már hat volt az olimpiai bajnok előnye, és bár ebből a különbségből egyet még faragtak a dánok, végül így is ötgólos francia fórral fordultak a csapatok (16–11).
A második félóra Thierry Omeyer védésével kezdődött, majd Luc Abalo magánszámával folytatódott, a franciák rutinos szélsője előbb kétszer a szélről (utóbb pazar cunderrel), majd átlövésből is eredményes volt, így már héttel is vezettek (18–11, majd 19–12).
A tanácstalannak tűnő dánok folyamatosan hat- és hétgólos hátrányban küszködtek, még Ulrik Wilbek szövetségi kapitány időkérése sem segített. Igaz, az 53. percben még felvillant a felzárkózás utolsó esélye, Anders Eggert Jensen góljával feljöttek 24–20-ra.
Guillaume Gille azonban két találattal jelezte, hogy egy olimpiai bajnok csapat ezt az örömöt nem adja meg az ellenfélnek, 26–20 után pedig már csak a végeredmény kérdése maradt megválaszolatlan.
Ez pedig néhány perc múlva 27–22 lett.
A meccsen végig vezető francia válogatott tehát a 2005-ös harmadik és a 2007-es negyedik helyezése után ezúttal bejutott a világbajnoki döntőbe, ahol az ellenfél a lengyel–horvát elődöntő győztese lesz, amelyet 20.30-kor rendeznek Zágrábban.
A finálét vasárnap 17.30-kor rendezik a fővárosban.
FÉRFI KÉZILABDA-VB
ELŐDÖNTŐ DÁNIA–FRANCIAORSZÁG 22–27 (11–16) |
Split, 11 000 néző. V: Gusko, Repkin (fehérorosz) |
DÁNIA: Hvidt, Landin Jacobsen (kapusok) – Mogensen 2, Bösen, Jörgensen, Jensen 1, Christiansen 2, Brün Jörgensen 5, Eggert Jensen 3 (1), Spellerberg, Knudsen 4, Hansen 4, Lindberg, Nielsen 1. Szövetségi kapitány: Ulrik Wilbek |
FRANCIAORSZÁG: Omeyer, Karaboué (kapusok) – Fernandez 2, G. Gille 5, Narcisse 3, Karabatic 2, Kempe 2, Junillon, Abati 1 (1), Abalo 7, Sorhaindo 1, Guigou 4 (3), Bosquet, Ostertag Szövetségi kapitány: Claude Onesta. |
Kiállítások: 0, ill. 4 perc |
Hétméteresek: 1/1, ill. 6/4 |
A mérkőzés teljes statisztikáját ide kattintva tekintheti meg! |