Kétgólos vereséget szenvedett a magyar válogatott Romániától

2008.03.29. 17:53
A magyar női kézilabda-válogatott 31-29-re kikapott a házigazda román csapattól a bukaresti olimpiai selejtezőtorna második fordulójában, így a vasárnapi játéknapon, a japánok ellen dől el, hogy indulhat-e a pekingi játékokon.
Görbicz Anita dolgát renedesn megnehezítették a román játékosok
Fotó: Meggyesi Bálint

A mérkőzés elején igen nagy előnyt adott a magyar válogatott a románnak. A 13. percben már 9-5-re vezetett a házigazda csapat, de ami ennél is fájóbb volt: sokkal gyorsabban és dinamikusabban játszott, mint a Hajdu-csapat. Elöl pedig a román kapus fosztott meg minket az eredményes támadójátéktól: Dinu remek napot fogott ki.

A 18. percre aztán két gólra felzárkóztak Görbiczék. Pont a Győr világklasszis irányítójának hetesével.

A félidőig azonban újratermelődött a román előny. A szünetben 17-13 volt az állás - nem ide.

A második félidőben Tóth Tímea vette hátára a csapatot. A lengyelek ellen is remekül kézilabdázó átlövő sorozatban négy gólt szerzett, majd Vérten Orsolya is elkezdte futószalagon termelni a találatokat.

Olyannyira zárkóztunk, hogy 21-20-ra is feljöttünk, egyenlítenünk azonban nem sikerült - mint ahogy a folytatásban sem.

A végén szerencsére nem omlott össze a magyar csapata, mieink úgy tűnt három góllal kapnak ki. Tóth azonban értékesített egy időntúli hetest, így 31-29-re kaptunk ki.

Mivel a csoport másik szombati mérkőzésén Japán kisebb meglepetésre 29-27-re megverte Lengyelországot, vasárnap ki-ki meccset játszhatunk az ázsiaiakkal. A tét a pekingi olimpiára való kijutás lesz.

Románia két győzelmét követően már biztos ott lesz a 2008-as ötkarikás játékokon.