Hatalmas különbséggel nyert a Győr, a szünet után hengerelt az FTC

2008.01.26. 20:10
Továbbra is százszázalékos a listavezető Győr a női kézilabda NB I-ben, miután az ETO Kiskunhalason 38-19-re győzött a női kézilabda NB I 12. fordulójában. A címvédő Budapest Bank-FTC szintén nagy különbséggel, 39-26-ra verte a Vasast idegenben. A Debrecen meglepetésre 29-24-re kikapott Hódmezővásárhelyen.
Katerina Mraviková nyolc gólt dobott Kiskunhalason
Farkas József

A vendégeknél ezúttal Katerina Mraviková volt a legeredményesebb nyolc góllal, Görbicz Anita és Vérten Orsolya egyaránt hétszer talált be a halasiak kapujába.

A Győr már a félidőben 11 góllal vezetett, így csak a gólkülönbség maradt kérdéses a folytatásban.

Végül Konkoly Csaba vezetőedző együttese éppen kétszer annyi gólt dobott, mint a hazaiak, akiknél Horváth Mónika hatszor volt eredményes.ű
A tavalyi bajnok FTC a szünetben még vesztésre állt a Fáy utcai csarnokban a Vasas ellen, azonban Zsiga Gyula együttese a folytatásban teljesen megváltozott, és padlóra küldte az angyalföldieket.

A második játékrészben a népligetiek 21 gólt lőttek, miközben csak hetet kaptak, ami óriási különbség ilyen szinten.

A gólszerzésben a zöld-fehéreknél Szucsánszky Zita és Lucia Uhraková (9), valamint Zácsik Szandra (8) jeleskedett elsősorban, a Vasasnál Nagy Krisztina nyolcszor, Alzbeta Pollaková hétszer, Balog Beáta hatszor vette be a kaput.

Hódmezővásárhelyen az esélyesebbnek tartott, a tabellán is előkelőbb helyet elfoglaló Debrecen kezdett jobban, de Koroknai vezérletével húsz percnyi játék után már a hazaiaknál volt az előny.

A remekül küzdő, kiválóan védekező és olykor szellemesen támadó Vásárhely már nem is adta ki a kezéből a vezetést és teljesen megérdemelten győzött.

A tabellát a Győr vezeti 24 ponttal a 22 pontos Dunaújváros és a 18 pontos FTC előtt.

KÉZILABDA, NŐI NB I

EREDMÉNYEK A 12. FORDULÓBÓL:
KISKUNHALAS NKSEGYŐRI AUDI ETO KC 19–38 (10–21)
Kiskunhalas, 500 néző. V: Szegedi, Unyatinszki
KISKUNHALAS: Sirina – HORVÁTH 6, Zámbó 3, Rábai, Tóth Zs. 2, Csendes 4 (1), Kósa. Cs: GYŐRI, Szikora (kapusok), Földes 1, Kurgyis 1, Hodosi, Micskó 2, Virág. Edző: Zsadányi Sándor
GYŐR: HERR O. – MRAVIKOVÁ 8, BRADEANU 4, Spiridon 3, Tomori 2, VÉRTEN 7, Görbicz 7 (4). Cs: Pálinger, Ogontoje (kapusok), Drávai 2, Deáki, Dokics 3, Szegedi 1, Kovacsics A. 1. Edző: Konkoly Csaba
Az eredmény alakulása. 7. p.: 1–2. 20. p.: 4–15. 33. p.: 15–36
Kiállítások: 10, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/1, ill. 5/4

Zsadányi Sándor: – Amikor az Audi és a Trabant van a pályán, a végeredmény nem kétséges. Kívánjuk a Győrnek, hogy a BL-ben is elől legyen.
Konkoly Csaba: – A bennünket ide is elkísérő szurkolók előtt végig komolyan harcoltak a lányok, és mind a mezőnyben, mind a kapuban jó teljesítményeket láttam.

UNIQA-VASASBUDAPEST BANK-FTC 26–39 (19–18)
Fáy utca, 1000 néző. V: Bóna, Miskei
VASAS: Guiu – Sterbik, NAGY K. 8, Kupricsenkova 3, Gaál 1, POLLAKOVA 7, BALOGH B. 6 (3). Cs: Tóth Zs. (kapus), Szalontai 1, Kolos, Ferencz, Szeberényi. Edző: Papp György
FTC: PASTROVICS – Kovacsicz 1, SZAMORÁNSKY P. 4, UHRAKOVÁ 9 (3), ZÁCSIK 8, Szamoránsky A. 2, SZUCSÁNSZKI 9. Cs: Haris (kapus), Soós 2, Ilyés 2, Szabó E. 1, Kocsis 1, Dajka. Edző: Zsiga Gyula
Az eredmény alakulása. 12. p.: 4–7. 19. p.: 11–10. 36. p.: 19–22. 45. p.: 23–30. 51. p.: 23–33
Kiállítások: 2, ill. 6 perc
Hétméteresek: 6/2, ill. 3/3

Papp György: – Az első félidei játékunk megmutatta erényeinket, a második félidei pedig a hiányosságainkat.
Zsiga Gyula: – Az első félidő gyalázatos védőmunkáját követően a második félidőre más felfogású csapat és mögötte egy jó kapus érkezett.

ASA-HÓDMEZŐVÁSÁRHELYI NKCDVSC-AQUATICUM 29–24 (17–14)
Hódmezővásárhely, 700 néző. V: Kékes Cs., Kékes P.
HÓDMEZŐVÁSÁRHELY: Abramovics – Földes 4, Nyikolajenko 4, SIPOS, FÜLÖP, JÓKAI 4, KOROKNAI 7 (2). Cs: VÖRÖS (kapus), Borbély 4, Jenőfi 1, Takács 3, Szepesi 1, Boj 1. Edző: Rapatyi Tamás
DEBRECEN: Triffa – Csáki, Latakaité 5 (2), TEMES 6 (1), Szabó V. 4, Szűcs G. 4, Stuparicová 4. Cs: Kiss É. (kapus), Micic 1, Benyáts, Nagy I., Sütő. Edző: Varga József
Az eredmény alakulása: 8. p.: 2–5. 21. p.: 12–10. 25. p.: 14–11. 40. p.: 21–19. 49. p.: 23–20. 53. p.: 26–21
Kiállítások: 6, ill. 6. perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 6/3

Rapatyi Tamás: – Ez csapatmunka volt a javából.
Varga József: – Szépen küzdöttünk, de a sorsdöntő pillanatokban sokat hibáztunk.

VÁCI NKSE - CORNEXI-ALCOA AUTO-BAHN 27–28 (14–17)
Vác, 600 néző. V: Jancsó, Marczinka
VÁC: JUHÁSZ – Orbán 2, Ábrahám 1, Simon 1, VESZELI 10 (2), Farkas 3, GERSTMÁR 5. Cs: Nábelek (kapus), Szilágyi 1, BAGÓCSI 4. Edző: Kenyeres József
CORNEXI: Djerics – BALOGH B. 5, Lévai 2, Tápai 5 (1), Vijunaite 3, TRISCSUK 7 (1), Vaszari 2. Cs: FEKETE (kapus), BERNATAVICIUTE 4, Kamper, Gordeyeva, Mayer. Edző: Vura József
Az eredmény alakulása. 4. p.: 1–4. 9. p.: 5–6. 15. p.: 5–11. 24. p.: 10–16. 35. p.: 17–18. 47. p.: 20–23. 56. p.: 25–26. 59. p.: 27–27
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 5/2

TAJTAVILL-DERECSKE - ÓBUDAI GOLDBERGER SE 27–20 (16–10)
Derecske, 500 néző. V: Herczeg, Südi
DERECSKE: KIRÁLY – Flaska, PÁDÁR M. 5 (1), Sütő M. 2, RÁCZ E. 6, KOCSIK 5 (1), Szabados 2. Cs: Lajtos (kapus), Szamosi A. 3, Kereki 1, KUDOR 2, Gulyás, Szamosi L., Csapó 1. Edző: Köstner Vilmos
GOLDBERGER: Gridnyeva – Gráner 3, Korgyuk 1, SZŰCS V. 4 (1), Forgács, Vakarcs 3, Burai 2. Cs: POLGÁR (kapus), Huszák 1, Minárovics, NÉMETH N. 5 (2), Rummer 1. Edző: Kerékgyártó Zsolt
Az eredmény alakulása: 6. p.: 3–1. 11. p.: 6–3. 22. p.: 11–7. 28. p.: 15–8. 36. p.: 18–11. 39. p.: 20–12. 54. p.: 25–16.
Kiállítások: 12, ill. 2 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 5/3