Férfi kézilabda KEK: egy góllal kapott ki Törökországban a PLER

2007.11.17. 20:03
Csak egy góllal kapott ki a PLER-Airport együttese a férfi kézilabda KEK-ben. A magyar együttes a török Milli Piyango otthonában kapott ki 25-24-re.
Gyászszünettel kezdődött a mérkőzés, a hazai klub elnökének a héten történt meggyilkolása miatt. A mérkőzés elején a fiatal magyar csapat egyáltalán nem volt megilletődött, és bátran kezdett, s az utolsó percig tartotta a döntetlen körüli eredményt. Sajnos bal oldali átlövőből nem tudtunk gólt lőni. A második félidő elején a mieink kicsit bentragadtak az öltözőben, így a hazai csapat hamar hatgólos előnyre tett szert, ekkor mintegy villámütésre és a szerkezeti változások eredményeképpen változtatott a Pler, és előbb fölzárkózott, majd ki is egyenlített. A hajrá magyar vezetéssel kezdődött, de a végjátékba több pontatlanság is becsúszott, hétméteres és ziccer maradt ki, így a török csapat a végén, ha minimális különbséggel is, de meg tudta nyerni a mérkőzést. Az eredmény bíztató a visszavágóra nézve.
MILLI PIYANGO SK (török) - PLER-AIRPORT 25–24 (13–10)
Ankara, 500 néző. Vezette: Basev, Dobrev (bolgárok)
MILLI
TASDEMIR – Kirdal 4, Kahya 2, Boyar 2, ÖZKÖKTEM 3 (2), YALCINER 8, Tan 2
Csere: Göktepe (kapus), Ilgin, Özcan 4, Calebi, Yilmaz, Pektas, Kirkayak
PLER-AIRPORT
Novák – Rév 5, Pordán 3, LENDVAI 3, DOBÓ, BAKOS 3, Forgács
Csere: Zsemberi (kapus), Lékai, Szabó P. 3 (2), Korsós 1, BALOGH 5, Kocsi 1, Szabó L.
Az eredmény alakulása. 5. p.: 2–3. 10. p.: 5–4. 20. p.: 7–7. 34. p.: 17–11. 40. p.: 18–16. 48. p.: 20–20. 50. p.: 20–22
Kiállítások: 10, ill. 16 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 3/2