Döntetlennel kezdte a szereplését a Németh-csapat a Pannon-kupán

2007.08.16. 21:56
Döntetlenre végződött a magyar női kézilabda-válogatott első mérkőzése a Pannon-kupán Románia ellen. Németh András csapata a szünetben egygólos hátrányban volt. A mieink elsősorban Balogh Bea és Kovacsicz Mónika nagyszerű játékának köszönhetően döntetlenre hozták a találkozót.
Ferling Bernadett 5 gólt szerzett a románok ellen

A decemberi, franciaországi olimpiai kvalifikációs világbajnokságra készülő magyar csapat első ellenfele a Pannon-kupán a világbajnoki ezüstérmes román válogatott volt, a mérkőzést, csakúgy mint a mai nap másik összecsapását, Pápán rendezték.

Rögtön a találkozó elején a Románia ragadta magához a vezetést, és az első félidőben végig ők vezettek, a mieink csupán loholtak az ellenfél és az eredmény után.

A szünet előtt, az első játékrész hajrájában 15-15-re feljött Németh András csapata, azonban a végén újra ellenfelünk szerzett gólt, amellyel kialakította a 15-16-os félidei eredményt.

A második harminc perc elején Balogh Bea kétszer is kiegyenlített, de a vendégek minden ellentámadásból eredményesek voltak egészen a harmincötödik percig, amikor egy gyors kontra végén először került hozzánk az előny, ugyanis Borbás Rita belőtte a ziccert (19-18).

Ezután a két csapat fej-fej mellett haladt, a magyar együttest ekkor Balogh Bea cipelte a hátán, hiszen az második félidőben a mieink első hét góljából négyet ő szerzett.

A hajrához közeledve a románok legjobbja, Mayer megszerezte tizedik gólját és újból kettőre növelte ellenfelünk előnyét, még szerencse, hogy a Balogh helyére beálló Kovacsicz Mónika is nagyszerű teljesítményt nyújtott a jobboldalon, és egymaga ledolgozta a hátrányt.

A vége előtt egy perccel Kovacsicz ismét villant és egy gólra hozta vissza a mieinket, sőt, egy labdaszerzés után Szamoránszky 32-32-re módosította az állást, az ellentámadás végén Pálinger hetest védett, így maradt tizenegy másodpercünk a győzelem megszerzésére, de mivel nem sikerült újabb gólt dobni, igazságos döntetlen született.

A Pannon-kupa másik mérkőzésén a világbajnoki címvédő orosz válogatott kilenc góllal, 34-25-re nyert Lengyelország legjobbjai ellen.

Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Az eredmény alakulása. 5. p.: 2–5. 11. p.: 6–9. 21. p.: 11–12. 25. p.: 14–14. 34. p.: 18–18. 40. p.: 20–20. 45. p.: 23–22. 50. p.: 25–26. 55. p.: 29–29.

Oroszország-Lengyelország 34-25