Kézilabda, férfi NB I: nyert és egyenlített a Gyöngyös

SIKE KÁROLYSIKE KÁROLY
2007.04.26. 23:26
A férfi élvonalbeli kézilabda-bajnokság, a Budapest Bank liga rájátszásában az 5-12. helyért tartó küzdelemben a Gyöngyös hazai pályán hat góllal verte a Tatabányát, így kiegyenlítette a két győzelemig tartó párharc állását.
A párharc első, tatabányai mérkőzésén súlyos izomsérülést szenvedett Rosta Istvánt nélkülöző hazaiak fokozatosan lendültek játékba, Patócskai Krisztián kiváló átlövései és Petar Papics, valamint Zlatko Dimitrovszki szép góljai révén haladtak előre a főiskolások.

A szünet után tovább fokozódott a hazaiak harci kedve, lendületes, ötletes támadásaik rendre megoldhatatlan feladat elé állították a vendégvédőket. Olykor nyolc gól is volt a két csapat közti különbség.

A vendégek ezen a napon nem tudták feltartóztatni a hatalmas szívvel játszó főiskolásokat.

BUDAPEST BANK FÉRFILIGA,

RÁJÁTSZÁS AZ 5–12. HELYÉRT, 2. MÉRKŐZÉS:
GYÖNGYÖSI FŐISKOLAI KK - TATABÁNYA-CARBONEX KC 34–28 (15–11)
Gyöngyös, 400 néző. V: Jancsó, Marczinka
GYÖNGYÖS: Vass – PAPICS 8, GRIBICS 5, Stéhli, DIMITROVSZKI 5, PATÓCSKAI 11, Farkas 2. Cs: Kenyeres (kapus), Nagy I. 1, BAJORHEGYI, Oláh 1 (1), Somogyi, Bursac 1, Nigrinyi. Edző: Csík János
TATABÁNYA: Pulay – Vancsics 5, Muhl 1, Sándor 1, Szögi 4, Pavlovics 2, HALÁSZ 5 (2). Cs: Kovács R. (kapus), Németh 1, LAZAROV 4, Kanyó, Markovics 5. Edző: Füzesi Ferenc
Az eredmény alakulása: 6. p.: 1–1. 12. p.: 5–3. 18. p.: 9–6. 24. p.: 11–9. 36. p.: 20–14. 42. p.: 23–18. 48. p.: 26–21. 54. p.: 30–23
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 3/2
A párharc állása: 1-1
Csík János: Időnként kifejezetten jól játszottunk, készülünk a mindent eldöntő, tatabányai mérkőzésre.
Füzesi Ferenc: A harmadik mérkőzésen hazai környezetben dönthetjük el a továbbjutást. Gratulálok a Gyöngyösnek!