Németh András edző együttese győzött, és a KEK-ben folytathatja

2007.02.25. 17:41
A női kézilabdázók legrangosabb nemzetközi kupasorozatában, a Bajnokok Ligája csoportkörének hatodik, utolsó fordulójában a Ferencváros egygólos győzelmet aratott a dán Slagelse vendégeként. Németh András együttesének ez a siker KEK-szereplést ért.

BAJNOKOK LIGÁJA, NŐK, CSOPORTKÖR, HATODIK FORDULÓ:

D CSOPORT:
SLAGELSE (dán) - BUDAPEST BANK FTC 27–28 (13-14)
Koppenhága, 2500 néző. V: Vodopivic, Krasna (szlovének)
Slagelse: Friis, TUREI 7 (3), Bulatovics 4, Krogshede 2, Melgaard 2, Lungu 1, Szavics 2. Csere: Moller (kapus), Kristensen 1, BATINICS 5, Loft, Mladenovics, Obradovics 3. Edző: Anja Andersen
FTC: HARISOVÁ - Mraviková 1, Szamoránsky P., Szucsánszki 1, UHRAKOVÁ 6 (1), TÓTH T. 8 (1), KIRSNER 5. Csere: Pastrovics (kapus), Soós, ZÁCSIK 6 (1). Edző: Németh András
Az eredmény alakulása: 4. p.: 2–2. 13. p.: 4–5. 15. p:: 6–6. 20. p.: 8–9. 22. p.: 10–9. 24. p.: 11–11. 27. p.: 12–12. 35. p.: 15–17. 42. p.: 17–22. 47. p.: 20–25. 55. p.: 22–28
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 6/3

D CSOPORT:

Kirsner Erika a mrezőny egyik legjobbja volt
Török Attila
Győzelmi kényszerrel lépett pályára a Ferencváros a dán Slagelse otthonában, amelytől hazai pályán nyolcgólos vereséget szenvedett.

A csoport harmadik helyéért folytatott versenyfutásban a macedón Szkopje hazai pályán egy góllal verte az addig veretlen, így már biztos csoportelsőként továbbjutó Hypót. A Ferencvárosnak így minimum egy góllal kellett győznie, hiszen gólkülönbsége a macedónok elé sorolta a zöldeket.

A lehető legjobban kapta el a mérkőzés elejét Németh András csapata, amely két olyan rutinos, a nemzetközi mezőnyben is sokat látott és tapasztalt válogatott játékos, mint Tóth Tímea és Kirsner Erika vezérletével teljesen egyenrangú partnere tudott lenni a hazaiaknak.

A félidő közepéig megvolt a kívánt, igaz szűk egygólos előny, kapaszkodtak a vendéglátók, akik így a folytatásra lépéselőnybe is kerültek.

A játékrész hajrája mégis a vendégeknek sikerült jobban, a szünetre egygólos előnnyel vonulhattak a népligetiek.

A második félidőben szigorú védekezésének és a kapuban álló Harisová bravúrjainak köszönhetően el tudott lépni a Ferencváros. Bátor, motivált támadójátékukkal nem tudott mit kezdeni a dán együttes, amely a Hypóhoz hasonlóan már biztos BL-negyeddöntősként nem sok kihívást talált magának a mérkőzésben.

Nemcsak tartotta, hanem növelte is előnyét a Németh-csapat, amely a hajrához érve már hat gólra nőtt, a fiatal Zácsik kapta el a fonalat ekkor.

Biztosnak látszott ekkor a siker, így a Ferencváros kicsit lassított a játékon, már az idővel is játszott. Ebben partner volt az egyébként sem BL-szinten pörgő dán együttes, amelynek csak edzőjét, Anja Andersent bántotta a presztízsvereség.

Viszont váratlanul izgalmasan alakult a végjáték. Tóth Tímea indokolatlanul kapott kiállítást, a dánok pedig hetest: míg kiegészültek a vendégek, további két góllal közelítettek meg őket a hazaiak. Közben Kirsner kétszer ment be bátran a falba, de a játékvezetők sípja néma maradt.

Ideges lett a hajrá, de végül a kívánt egy gól csak megmaradt a végére: a csoport harmadik helyén végzett a Ferencváros, így a KEK-ben folytathatja nemzetközi szereplését.