Nyögve, de nyert a Kurtes-csapat

2006.10.21. 17:57
A férfi kézilabdázók legrangosabb nemzetközi kupasorozatában, a Bajnokok Ligája csoportkörének negyedik fordulójában hazai pályán öt góllal nyert a Pick-Szeged a fehérorosz Breszt Meskovo ellen. A Veszprém 16 góllal verte Vágbesztercén a Povazska Bystrica gárdáját.
Ilyés Ferenc Andjelkovics és Krivokapics hiányában át tudta venni a vezér szerepét a pályán
Mirkó István

BAJNOKOK LIGÁJA, FÉRFIAK, B-CSOPORT

4. FORDULÓ:
PICK-SZEGED– BRESZT MESKOV (fehérorosz) 28–23 (14–10)
Szeged, 2000 néző. V: I. Kosztov, M. Kosztov (bolgárok)
SZEGED: Puljezevics – Berta 2, Djurkovics 1, Herbert 1, ILYÉS 8, Bajusz 6, Matics 3. Cs.: Szente (kapus), BAKOS D. 3, MEZEI 3, Sutka, Lele, Bendó 1, Vadkerti. Edző: Zoran Kurtes.
BRESZT-MESKOV: Krajnov – ZELINSZKIJ 5 (3), Uszacsev 2, OSZTROVSZKIJ 3, Hramika 2, Filippov, MOCSALOV 8 (1). Cs.: Szokolovszkij (kapus), Nehajcsik, Kurilenko 2, Dracsev 1. Edző:
Vlagyimir Szavko.
Az eredmény alakulása: 6. p.: 3–0. 11. p.: 5–3. 15. p.: 9–4. 20. p.: 10–8. 27. p.: 12–9. 33. p.: 15–12. 40. p.: 18–13. 46. p.: 21–15. 52. p.: 24–19. 56. p.: 25–21.
Kiállítások: 6, ill. 4 perc.
Hétméteresek: 1/0, ill. 5/4.

A MÉRKŐZÉS STATISZTIKÁI:
Pick-Szeged Breszt
28/45 (62,2 %) Gól/lövés 23/41 (56,1 %)
18/41 (43,9 %) Védés/lövés 17/45 (37,7 %)
7 Technikai hiba 12
6 Kiállítás (perc) 4
0/1 Gól/hétméteres 4/5
28/52 Gól/össz.támadás 23/53

A csoportkörben utolsó hazai fellépésére készült a Szeged, amely eddig nem tudott nyerni a Tisza-partján. Előbb a címvédő spanyol Ciudad Realtól kaptak ki öt góllal – 20-25 -, majd nem kis meglepetésre nem bírtak – 27-27 - a svájci Schaffhausennel.

A kettő között a fehérorosz Meskovót idegenben verték hattal – 30-24 -, így okkal-joggal bízhattak benne, tartalékos csapatuk ezúttal is biztos győzelmet arat.

Nos, az Andjelkovics és Krivokapicsot egyaránt sérülés miatt nélkülöző, tartalékos szegedi gárda biztosan nyert ugyan, de a játék igencsak akadozott.

Az első játékrészben még rendben mentek a dolgok, de már akkor is látszott: támadásban és védekezésben sem remekelnek a hazaiak két meghatározó játékosuk hiányában.

Azonban így is négy góllal nyerték az első felvonást, sok izgulnivaló a győzelmet illetően nem maradt.

A második félidőben is tartották megnyugtató előnyüket, amelyet a végére eggyel még meg is tudtak toldani, de rengeteg volt a bosszantó hiba játékukban.

A védekezésben nem volt kellő agresszivítás, támadásban sok helyzet, ziccer maradt ki, de a figurák sem voltak elég gördülékenyek.

Így történhetett, hogy az eddig pont nélkül álló fehéroroszok a második félidőt kihúzták mínusz eggyel. Pedig ők sem remekeltek, kapujuk előtt sokszor ugyanúgy tanácstalannak bizonyultak, mint támadásban.

A hátralévő két mérkőzésre idegenben játszik a Zoran Kurtes irányította gárda a favorti Ciudad, illetve a Schaffhausen ellen. Az eddig látottak alapján bravúrra lenne szükség, hogy a csoportban az első két hely valamelyikén végezzenek és továbbjussanak.

FÖLÉNYES VESZPRÉMI GYŐZELEM

A magyar bajnok MKB-Veszprém együttese idegenben 46 gólt dobva verte a szlovák Povazska Bystrica együttesét.
Az MKB hazai pályán húsz góllal nyert, idegenben tizenhattal bizonyult jobbnak a vágbesztercieknél.
A védekezésre ezúttal is kevesebb figyelmet szenteltek a kizárólag a támadásra összpontosító magyarok.
A veszprémiek harmadik győzelmüket aratták, így hat pontjukkal szinte már továbbjutónak érezhetik magukat, míg a szlovákok változatlanul nulla ponttal sereghajtók.
Igaz, a papírforma szerint is a Portlanddal kellett csatázniuk a csoportelsőségért a veszprémieknek, a továbbjutó két hely már a sorsolás pillanatában elkelt.
A-CSOPORT, 4. FORDULÓ:
POVAZSKÁ BYSTRICA (szlovák) – MKB VESZPRÉM KC 30–46 (16–22)
Vágbeszterce, 1500 néző. V: Olesen, Bedersen (dánok)
P. BYSTRICA: DRAPAL – TOMS 5 (4), Zatko 4, Tuma 2 (1), TRABELSSIE 4, KRAHULIK 5, Kozák 3. Cs: Biel (kapus), Mazár 4, Firit 1, Duris 2. Edző: Martin Lipták
VESZPRÉM: PERICS – Gulyás 2, GÁL 5, Lapcsevics 2, Lusnyikov, PÉREZ 5, Pásztor 1. Cs: Tatai (kapus), LAZAROV 9, Eklemovics 4, IVÁNCSIK G. 5 (1), COSMA 5, Vujin 3, TOMBOR 5. Edző: Zdravko Zovko
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 2/1