Hengereltek a szegediek

B. A., K. T.B. A., K. T.
2005.09.15. 00:00
Jó hangulatban várta a debreceni publikum a kettős mérkőzés második összecsapását, hiszen a DVSC, ha a vártnál nehezebben is, de felülkerekedett a Vácon. A hazai hívek optimizmusát növelte, hogy a nyári szünetben alaposan megerősödött DKSE vezetői bevallottan nagy célokat tűztek csapatuk elé.
A válogatott irányító, Lendvay Péter is sokat tett azért, hogy a szegediek könnyed gyôzelemmel távozhassanak a cívisvárosból (Fotó: Czeglédi Zsolt)

Nos, ezen az estén nem volt egy súlycsoportban a két együttes, hiszen az aranyéremre pályázó Pick-Szeged Kovács Péter legszebb álmait beteljesítve kezdte a meccset. A Tisza-partiak kapujában Puljezevics már a kezdés után lehúzta a rolót, mezőnyben bátortalannak tűntek a házigazda játékosai, míg a Pick szerb klasszisai ellenállhatatlannak bizonyultak.

Andjelkovics, Djurkovics, Perunicsics és Krivokapics egyaránt ontotta a gólokat, míg a debreceni támadás vagy a jól mozgó szegedi falban vagy a vendégek kapusának kezében halt el.

Negyedórányi játék után már négygólos volt a Pick-előny (4-8), s semmi sem utalt arra, hogy a lelkes, ám bátortalan debreceniek közelebb férkőzhetnének.

A házigazdák közül csak a szerb Vujadinovics és Dömös villant időnként, de kettejük produkciója nagyon kevésnek bizonyult a bombaformában kézilabdázó bajnokesélyes ellen.

Igaz, a félidő hajrájában Vujadinovics találatával életben maradtak a debreceni remények (11-16), ám a folytatásban a Szeged játékosai tudatosították a vendéglátókban, hogy ki az úr a háznál.

A második harminc percre a kapuba álló Szente ugyanis ha lehet, még Puljezevicsnél is jobb teljesítményt nyújtott, mezőnyben pedig nem változott semmi, így hamar szakadéknyi lett a két csapat között a különbség. A második félidő közepén aztán akadt egy rövid periódus, amikor feléledtek a DKSE-hívek reményei, hiszen Dömös negyedik találatával 16-21-re zárkózott fel a hazai gárda.

Ám ezután tucatnyi percig gólképtelen maradt a DKSE (köszönhető főként a remeklő Szentének), s így bizony már-már osztálykülönbséget regisztrálhattunk a felek között. A végjátékban a Pick már főleg szépszámú szurkolótábora kiszolgálására törekedett, de a különbség így sem csökkent, azaz bebizonyosodott, hogy dacára a nyári változásoknak, a DKSE még messze van a hazai legjobbaktól.

Szavazás

Melyik csapat nyeri a férfibajnokságot?

Igaz, a debreceniek a Veszprém és a Szeged elleni vereség ellenére is elérhetik céljaikat, ám ehhez sokkal jobb teljesítményre lesz szükségük a folytatásban. A Pick pedig bebizonyította, hogy ebben az évben is komolyan kell számolni vele az aranyéremért folyó harcban.

Mestermérleg

A szerb és magyar válogatottakkal teletűzdelt Pick-Szeged ellen ennyire voltunk képesek. Néhány nap alatt találkoztunk Magyarország két legjobb csapatával, ez erőpróbának jó volt.
Ökrös István, a Debreceni KSE edzője

Szerencsére bebizonyítottuk, hogy nagy erő lakozik a csapatunkban. Főleg a második félidei jó játékunknak köszönhetően ilyen különbséggel is megérdemelten nyertünk.