Az olimpiai negyedik helyezett magyar válogatott nélkül folyó férfi vb csoportküzdelmeiben kedden a C és a D-ág együttesei pihentek, az A- és a B-csoportban pedig sokan lefutottnak nevezhető összecsapásokat vártak.
Ezzel szemben az olimpiai hatodik helyezett Görögország (a svéd Ulf Schefvert edző csapata) Alvanosz utolsó pillanatban lőtt góljával megverte a korábban már öt góllal is vezető, Athénban olimpiai ötödik, kétszeres világbajnok (1995, 2001) franciákat. Aztán Algéria pontot szerzett a csehekkel szemben. A pihenő gárdák közül a szerb-montenegróinak kellett leginkább összeszednie magát, hiszen kikapott Egyiptomtól. Veszelin Vujovics szövetségi kapitány talán már bánja, hogy nem bízott eléggé Eklemovics Nikolában (Fotex KCV), aki emiatt közvetlenül a vb előtt elhagyta a keretet.
Eklemovics, aki már csatlakozott is a Veszprém keddtől Tatán edzőtáborozó együtteséhez, döntését megindokolta a Nemzeti Sportnak. "Egy kicsit vissza kell pergetni az eseményeket - mondta. - A tavalyi, szlovéniai Európa-bajnokság előtt azt kérték tőlem a szerb szövetség vezetői, hogy válasszam szülőhazám válogatottját, s ne azon törjem a fejem, hogy magyar állampolgárként a piros-fehér-zöld színekért küzdjek. A ígéreteik nem teljesültek, végül kevés lehetőséget kaptam az Európa-bajnokságon. Ezért ezt követően nem játszottam hazám együttesében a selejtezőkön, de a vébé előtt megint arra kért a szövetségi kapitány, hogy csatlakozzam a kerethez, mert Tunéziában szükség lesz rám. Megkezdtem a vébéfelkészülést, úgy éreztem, jó formában vagyok. A posztomon sem akadt igazi riválisom, vagyis helyem volt a csapatban. Vujovics mester mégis mindig kitalált valamit, amivel belém köthetett. Ez a két utolsó edzőmérkőzésen egyértelműen kiderült. Állítólag rossz volt a motivációm. Ezután bejelentettem, elhagyom a keretet, s ne számítsanak rám. Nem vették komolyan, de a végén rádöbbentek, nem vicceltem. Próbáltak marasztalni, de elegem lett. Most két szék közül a pad alá estem, hiszen a magyar válogatottban a szabályok értelmében legközelebb három év múlva léphetek pályára. Ez hosszú idő, de talán lesz kiskapu, mert elképzelhető, hogy a következő választásokon Szerbia és Montenegró ketté válik. Ha így lenne, akár már 2006-ban bemutatkozhatnék a magyar válogatottban."
Jackson Richardson (balra), a franciák csapatkapitánya sem tudta megakadályozni a görögök meglepetés-győzelmét
Veszelin Vujovics szövetségi kapitány másként értékelte a történteket az újvidéki Dnevnik című lapban. "Nikola nem bírta ki a fölkészülés nyomását - mondta. - Huszonegy játékos közül öten nem utazhattak a vébére, és ő úgy vélte, nem kerül be a szűkebb keretbe, ezért elhagyta a csapatot. Attól tartott, hogy megismétlődik az Eb, amelyen keveset játszott. Igyekeztem hatni rá, hogy változtassa meg az elhatározását, és hogy a végső döntést bízza rám, de nem volt hatásom rá. Ami engem illet, egy gonddal kevesebbet kellett megoldanom." Zsikica Miloszavljevics csapatkapitány hozzáfűzte: "Nem szép, hogy elhagyott bennünket." A vb-nél maradva, de már az olimpiai és világbajnok horvát csapatról szólva, hiányzik Lino Cervar gárdájából Renato Sulic, aki egyelőre a Fotex KCV-ben sem edz. A beállós csaknem teljesen felépült tavalyi közlekedési balesetéből, és reménykedett, hogy Tunéziában már pályára képhet, ám horvátországi rehabilitációja elhúzódott. A héten várják őt Veszprémbe, hogy végleg eldőljön, számíthat-e rá a Fotex. Cervarnak lelkileg is karban kell tartania csapatát, amelyet több megrázkódtatás ért. A Tunéziába való utazás napján elhunyt Valter Matosevic kapus édesapja (a hálóőr két nappal korábban vonult vissza a válogatottból), majd szintén meghalt a másik kapus, Venio Losert apja, aki súlyos betegségben szenvedett. Losert a tragédia miatt nem utazott haza Tunéziából, s ezzel óriási áldozatot hozzott a csapatért. Kérdés, hogy a vb-teljesítményét mennyire befolyásolja a haláleset. A volt veszprémi Mirza Dzombát (Ciudad Real) legyengítette az influenza, de az eddigi szerepésén ezt nem lehetett észrevenni.
Tv: az Izland- Szlovénia mérkőzést (felvételről) 11 órakor, a Franciaország-Tunézia találkozót (élőben) 18 órakor, a Svédország-Spanyolország mérkőzést (felvételről) 23 órakor közvetíti a Sport1 csatorna.
Tv: a Svédország-Spanyolország mérkőzést (élőben) 20.15 órakor, a Franciaország-Tunézia találkozót (felvételről) 22.15-kor a Sport2 közvetíti.