Természetesen a magyar válogatott játékosai is leültek megnézni az Ausztria-Franciaország mérkőzést, hiszen Kiss Szilárd tanítványai kíváncsiak voltak pénteki, illetve vasárnapi csoportellenfelükre.
A szurkolók több mint fele is megvárta a riválisokat, s nyugati szomszédaink abban bíztak, hogy a magyar szurkolók melléjük állnak majd. Herbert Müller szövetségi kapitány már szerda este azt mondta: bízik benne, hogy a győri közönség belehajszolja tanítványait a sikerbe. Hogy ebben milyen erősen reménykedtek az osztrákok, azt jelzi: a találkozó előtt piros-fehér-piros papírzászlókat osztogattak a csarnokban, és a magyar nézők biztatták is becsülettel a "sógornőket", akadtak, akik a Bécsből érkező drukkerek közé is beültek. Az utóbbi évek eredménye alapján biztos francia sikert várhattunk volna, hiszen a világbajnok, olimpiai negyedik helyezett együttes játszott egy komolyabb eredményt felmutatni képtelen, belharcokkal küszködő válogatottal. Hasonlóan gondolkodtak a fogadóirodák is, hiszen mindenütt a gallokat tartották toronymagas favoritnak. Csakhogy a francia válogatott jelentős vérveszteségeket szenvedett el az elmúlt hónapokban (elég csak Szabó Melinda vagy a tavalyi vb legjobbjának választott Valerie Nicolas kiesését említeni), míg Ausztria hozott anyagból, vagyis honosítással erősítette tovább eddig is nemzetközi brigádját. Legfrissebb szerzeményük, a Hypo román sztárja, Gabriela Rotis, aki az Eb előtti napokban kapta meg osztrák papírjait. Biztatás ide vagy oda, a franciák kezdtek jobban, s hamar 2-0-s vezetésre tettek szert.
Nagy volt a kapkodás a pályán, ám Herbert Müller tanítványai rendezték a sorokat, s a 10. percben Barbara Strass góljával már ők vezettek (5-4). A franciák sokat hibáztak, míg az osztrák válogatottban mindig akadt egy ember, aki gólt szerzett a kritikus pillanatokban. A frissen honosított Rotis a 20. percben talált be először, ám rövid idő alatt még újabb két gólt szerzett. Így az első félidő végére már egyre komolyabb volt az osztrákok előnye, s végül 17-11-es vezetéssel vonulhattak pihenőre Rotisék. Persze senki sem gondolta, hogy a félidei hatgólos hátrány miatt Franciaország feladná a mérkőzést. Hátravolt még harminc perc, s ez a válogatott rövidebb idő alatt is fordított már meg meccset hasonló különbségről. Egyértelmű volt, hogy Olivier Krumbholz arra kérte játékosait, fokozzák a tempót, hiszen az osztrákok keveset cseréltek, így várható volt, hogy hamarabb elfáradnak. Nos a félidő elején úgy tűnt, nem gondolkodott rosszul a sok nagy sikert megélt francia mester, hiszen Pecqueux Rolland találatával 20-17-re felzárkóztak a kék mezesek.
Nagy küzdelmet hozott ugyan az osztrák–francia összecsapás, ám a végén meglepetésre az osztrákok fölényes sikerét hozta a párharc (Fotó: Meggyesi Bálint)
Az osztrák válogatottban azonban ezen az estén több klasszisteljesítmény is akadt. Remekelt Stephanie Ofenböck, Engel, Rotis, Logvin. Ha a nagy négyesből valamelyiknek nem ment a játék, mindig akadt valaki, aki kisegítette a csapatot a kátyúból, így hiába kapaszkodtak szívósan a franciák, erejükből csak a felzárkózásra tellett. Aztán az 53. percben, amikor Rotis tíz méterről kipókhálózta a bal felső sarkot, s ezzel 31-24-re vezetett Ausztria, már tényleg nem volt visszaút a világbajnok együttes számára. A mérkőzés vége osztrák gálaelőadássá alakult, a lelátón pedig vastapssal jutalmazták a hatalmas meglepetést szerző Müller-csapatot. Ám azok a magyar szurkolók, akik ezen a csütörtök késő esti órán az osztrákokat ünnepelték, tudták, hogy péntek délután Kiss Szilárd csapatára vár a feladat, hogy megállítsa a bravúrgyőzelemtől valószínűleg alaposan feltüzelt válogatottat.