Sterbik hűséges a Fotexhez

HEKA LÁSZLÓ, SIMON JÓZSEFHEKA LÁSZLÓ, SIMON JÓZSEF
2004.04.10. 22:29
Címkék
A rendszerint jól értesült, és sok pontos információt közlő macedón sportlap, a Makedonszki Szport érdekes híre szerint a szerb-montenegrói válogatott vajdasági kapusa, a vb-bronzérmes (2001) Sterbik Árpád aligha fog játszani a szerb Dragan Djukics szövetségi kapitány (a Pick-Szeged egykori edzője) vezette macedón válogatott ellen a májusi és júniusi vb-selejtezőkön.
A világ legjobb kapusai közé sorolt Sterbik Árpád, a szerb válogatott játékosa meghallgatja az ajánlatokat, de jövô nyárig Veszprémben marad (Fotó: Czagány Balázs)
A világ legjobb kapusai közé sorolt Sterbik Árpád, a szerb válogatott játékosa meghallgatja az ajánlatokat, de jövô nyárig Veszprémben marad (Fotó: Czagány Balázs)
A világ legjobb kapusai közé sorolt Sterbik Árpád, a szerb válogatott játékosa meghallgatja az ajánlatokat, de jövô nyárig Veszprémben marad (Fotó: Czagány Balázs)
A világ legjobb kapusai közé sorolt Sterbik Árpád, a szerb válogatott játékosa meghallgatja az ajánlatokat, de jövô nyárig Veszprémben marad (Fotó: Czagány Balázs)
A világ legjobb kapusai közé sorolt Sterbik Árpád, a szerb válogatott játékosa meghallgatja az ajánlatokat, de jövô nyárig Veszprémben marad (Fotó: Czagány Balázs)
A világ legjobb kapusai közé sorolt Sterbik Árpád, a szerb válogatott játékosa meghallgatja az ajánlatokat, de jövô nyárig Veszprémben marad (Fotó: Czagány Balázs)
Ennek oka, hogy az Adán született, magyar-szerb kettős állampolgár Sterbikre – a váltáskor kötelező kivárási idő (három év) leteltével – számítana Skaliczki László, a magyar kapitány. A sportlap másik információja, hogy "a következő évadban Sterbik Árpád minden bizonnyal a spanyol Ciudad Real kapusa lesz". (A Ciudad az új évadra már szerződtette a Fotexből a horvát világbajnok jobbszélsőt, Mirza Dzombát.) Mivel Sterbik közismerten Veszelin Vujovics szövetségi kapitány egyik alapjátékosa a szerb keretben, magát a kapust kértük a hírek kommentálására.
"A következő évad végéig érvényes a veszprémi szerződésem – mondta Sterbik –, vagyis még nagyon korai azt találgatni, hogy hol folytatom. A harmadik idényt töltöm a magyar bajnokcsapatban, amelyben jól érzem magam. A klub korrekt velem és én is hasonlóan viselkedem, vagyis kölcsönösen elégedettek vagyunk. Ezért – ha elérkezik az idő – biztosan a veszprémi hosszabbítási ajánlatot hallgatom meg először. Az pedig nem titok, hogy régebben és mostanában is több klub keresett. Miként másokkal, a Ciudad Real képviselőjével is elbeszélgettem. Ennek azonban most nincs jelentősége, hiszen csupán annyi történt, hogy a sportág egyik munkását megkereste az egyik munkáltató. A válogatottról pedig annyit, hogy a szerb keret tagja vagyok, és ha Vujovics mester hív, akkor megyek. A magyar keretben most sok kiemelkedő kapusegyéniség véd."
A magyar bajnokhoz kapcsolódó hír, hogy az ősztől a Fotex KCV-ben szereplő, világbajnok Renato Sulic föllépése egyre bizonytalanabb az athéni olimpián. A horvát válogatott legutóbbi összejövetelén Lino Cervar szövetségi kapitány nem győzte dicsérni a juniorválogatott beállósát, Jefticot, és mivel a jelenlegi első számú beállós, Igor Vori is remekül játszik, a sorok közül kiolvasható, hogy Sulic mostanában háttérbe szorult.
A Veszprém új szerzeménye – miután az RK Zagreb szabadlistára tette – jelenleg egykori csapatában, a fiumei Zametben edz, de a szövetség nem engedélyezi játékát a kikötőváros csapatának színeiben. Az ügy pikantériája, hogy Cervar korábban azt nyilatkozta: aki nem játszik klubcsapatban, az nem kerülhet be a válogatottba, vagyis nem lehet olimpikon.
Sulic érthetően nagyon csalódott. "Kérvényeztem, hogy játszhassak a Zametben – mondta –, de még nem jött válasz, bár mindenki szépeket mond rólam. Nem tudom, hogy a horvát kézilabda érdeke-e, hogy ne játsszak szeptemberig. Keményen edzek, mert gondolnom kell a családomra, a kislányomra is. A kézilabdából élek, és szívesen játszom a válogatottban."
A horvát válogatott június 28-án kezdi athéni fölkészülését, és augusztus 10-ig edz. Ezalatt – a tervek szerint – Macedónia, Norvégia és Magyarország ellen játszik két-két mérkőzést Pulában, Crikvenicában és Csáktornyán. ---- C ---- A
Legfrissebb hírek

Elkezdődött a Kolumbia–Portugália és a Kongói DK–Üzbegisztán mérkőzés

Foci vb 2026
38 perce

Vb 2026: Kolumbia–Portugália 0–0

Foci vb 2026
44 perce

Vb 2026: Kongói DK–Üzbegisztán 0–1

Foci vb 2026
47 perce

Az L-csoportban is befejeződtek a küzdelmek, Anglia, Horvátország és Ghána is továbbjutott

Foci vb 2026
1 órája

Horvátország Ghána legyőzésével csoportmásodikként jutott tovább

Foci vb 2026
1 órája

Ezúttal elmaradt az erődemonstráció, Anglia Bellingham vezérletével hozta a kötelezőt Panama ellen

Foci vb 2026
1 órája

Bellingham és Kane öt percen belül betalált – videók

Foci vb 2026
1 órája

Martínez változtatott a portugál kezdőcsapaton – így állnak fel a K-csoportban

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik