Frenetikus Szpari-hajrá

2002.10.04. 20:56
PEAC-PIKKER–Bp. Kőbányai-Spartacus23–24 (15–13) Pécs, 400 néző. V: Dobrovics TájokPÉCS: JUHÁSZ – Kári Horváth 2, Schmidt 2, Szűcs 1, HORVÁTH 3, Jenőfi 4, Peringer 2. Cs: Savanyú 1, Kévés 8 (7), Lutz, Klász. Edző: Danyi GáborKÔBÁNYA: MÁTYÁS – Nagy A. 4, Baboly 3, LALUSKA 4, Víglási 2 (1), Halmai 3, KOVÁCS 5. Cs: Tamaskovics (kapus), VÁRHIDI 2, Andrási 1. Edző: Horváth ErvinAz eredmény alakulása. 7. p.: 4–1. 12. p.: 7–4. 20. p.: 10–10. 25. p.: 14–11. 44. p.: 20–16. 54. p.: 21–22Kiállítások: 12, ill. 6 percHétméteresek: 9/7, ill. 3/1Ötvennégy percen keresztül a pécsiek vezettek, mégis kikaptak. Pedig jól fogták a gólgyáros Víglásit, akitől nagyon féltek, de csak két gólt dobott nekik, ráadásul két hétméterest is kihagyott. A második félidő közepén – 20–16-nál – még semmi sem utalt arra, hogy fordulat következik, de a hajrában higgadtabb fővárosiak visszahozták a sírból a mérkőzést és a két pontot. MestermérlegDanyi Gábor: – Megérdemeltük a vereséget.Horváth Ervin: – Határtalan lelkesedéssel, nagy szívvel játszottunk, a lányok csak dicséretet érdemelnek.