KIRIPOLSZKY TAMÁS, KANDÓ TAMÁS, UNGUREÁN LÁSZLÓ, SZIRMAI GYÖRGY,VERASZTÓ LAJOS, HORVÁTH LÁSZLÓKIRIPOLSZKY TAMÁS, KANDÓ TAMÁS, UNGUREÁN LÁSZLÓ, SZIRMAI GYÖRGY,VERASZTÓ LAJOS, HORVÁTH LÁSZLÓ
Nők

DVSC-Valdor–Cornexi-Alcoa 27–35 (13–17)
Debrecen, 1000 néző.
V: Kékes Cs., Kékes P.

DVSC: Kolsofszki – KEREKI 4, GALAI 7 (5), Orbán 3, Nyilas 2, Szűcs 4, Madai 3. Cs: Szamozvanova (kapus), Rácz 2, Buglyó 1, Nagy K. 1. Edző: Váczi Sándor
CORNEXI: FARKAS A. – GISCA 6, KULCSÁR A. 5, NÉMETH 10 (3), DELI 6 (2), Siti B. 2, KENYERES 5. Cs: Fekete (kapus), Lőw 1, Kovács T., Tóth M., Ôri E. Edző: Zsiga Gyula
Az eredmény alakulása. 5. p.: 1–5. 11. p.: 2–8. 18. p.: 5–12. 23. p.: 8–13. 28. p.: 12–15. 35. p.: 16–19. 40. p.: 17–24. 49. p.: 20–31. 54. p.: 21–34
Kiállítások: 2, ill. 10 perc
Hétméteresek: 8/5, ill. 9/5

Rendkívül elfogódottan kezdtek a hazaiak, így már tíz perc alatt jelentős hátrányba kerültek a támadásban és védekezésben egyaránt agilis vendégek ellen. Időt is kért Váczi Sándor edző, hogy rendezze a sorokat és bátorságot öntsön tanítványaiba. A székesfehérváriak lendületét azonban azért is nehéz volt megfékezniük Szűcséknek, mert a játékvezetők a mérkőzésnek ebben a szakaszában rendre a debreceniek kárára tévedtek. A félidő derekától kiegyenlítettebbé vált a játék, de a dunántúliak nehéztüzérei, Deli és Németh ontották a gólokat, s így tartotta biztos vezetését a Cornexi-Alcoa.

A debreceni mérkôzés egyik legjobbja Kulcsár (balra) volt, akit még Nyilas, a Loki kulcsjátékosa is csak nehezen tudott tartani
A szünet után bátrabban kezdett a Loki, de egy közjáték nagyon megzavarta. A 35. percben, 16–20-as állásnál Orbánt ziccerben ketten is lerántották. A hajdúsági játékost percekig kellett ápolni, de mind a hetes, mind a kiállítás elmaradt, és csak szabaddobással folytathatta a játékot a Debrecen. Ez mintha kedvét szegte volna a vendéglátóknak. A székesfehérvári együttes beleerősített, Farkas Andrea heteseket és ziccereket hárított sorozatban, míg társai tetszés szerint érték el a gólokat. Az utolsó percekben Zsiga Gyula edző már azt a luxust is megengedte, hogy minden fiatal játékosát pályára küldte. A mindvégig nagy elánnal és magabiztosan kézilabdázó Cornexi-Alcoa megérdemelten vitte el a két pontot a cívis-városból.

Mestermérleg
Váczi Sándor: – A székesfehérvári együttest jobb egyéni képességű játékosok alkotják, és ez a mai napon be is bizonyosodott.
Zsiga Gyula: – Dicséretet érdemelnek játékosaim, mert szervezetten, fegyelmezetten és eredményesen tették a dolgukat.

Liss-Hódmezővásárhelyi NKC–Dunaferr SE 18–21 (10–13)
Hódmezővásárhely, 1000 néző.
V: Horváth, Németh

HÓDMEZÔVÁSÁRHELY: Szabó K. – Virág 1, Asztalos 2, Nikolics 1, KOCSIK 4 (2), KOCSIS 3, BAUNOK 5. Cs: Vörös (kapus), Huba, Csíkos, Gaál, Prok 2, Kósa, Szabó V. Edző: Farkas József
DUNAFERR: Pálinger – Pálffy, Bohus 2, Oblisz, Pigniczki 3, FERLING 7 (3), Nagy I. 2. Cs: CRACANA (kapus), BORÓK 3, SZRNKA 3, Turtóczki 1, Gáspár, Bulath. Edző: Kiss Szilárd
Az eredmény alakulása. 7. p.: 1–1. 13. p.: 5–3. 17. p.: 7–6. 30. p.: 10–12. 37. p.: 15–14. 43. p.: 15–17. 53. p.: 16–18
Kiállítások: 8, ill. 16 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 3/3

Az első félidőben sok hibával tarkított, mégis izgalmas, változatos küzdelmet láthatott a publikum. Sokáig vezettek a hazaiak, és a Dunaferrnek kellett futnia az eredmény után. A félidő hajrájában több oka is volt a hazai közönségnek a bosszankodásra, Kocsik ugyanis egy kíméletlen lökést követően megsérült, s – talán emiatt is – a hazaiak támadásban elbizonytalanodtak. A játékrész utolsó gólját Borók szerezte a dudaszó pillanatában – vagy inkább utána. A fordulást követően is nagyon keményen, a kíméletlenség határát súrolva védekezett a dunaújvárosi gárda. Ennek ellenére fej-fej mellett haladt a két csapat, sőt a hazaiak fordítani is tudtak. A mérkőzés befejező szakasza izgalmasan alakult, ám a döntő pillanatokban kevesebbet hibáztak a vendédek.

Farkas József: – Jól küzdöttünk, de a sorsdöntő helyzetekben megremegett a kezünk.
Kiss Szilárd: – Nagyon küzdelmes mérkőzés volt, amit az eredmény is jelez. Támadásban talán valamivel jobbak voltunk, s ezzel nyertünk.

Férfiak

Dunaferr SE–Tatabánya-Carbonex KC 23–23 (15–12)
Dunaújváros, 400 néző.
V: Láda, Sebők

DUNAFERR: Stochl – Kertész 1, Marcinkevicius 2, Rosta 2, Grebnyev, KATZIRZ 11 (5), Bene 2. Cs: Szathmári (kapus), KUZMICSOV 3, Németh 2, Kemény. Edző: Buday Ferenc
TATABÁNYA: Pulay – Kuzma 3, SERFEL 5, HIMER 5, Krancz, PAVLOVICS 6 (1), Törő 2. Cs: Nagy (kapus), Sibalin 1, Kiss 1, Lengyel, Jano, Fülöp. Edző: Kanyó Antal
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 2/1

Az első játékrészben a hazaiak irányították a játékot, pontosabban, gyorsabban vezették támadásaikat. A szünet után azonban mintha elfelejtettek volna játszani, s csupán Kuzmicsov egyéni betöréseire próbáltak építeni. Közben a tatabányaiak egyre nagyobb magabiztossággal vezették és gólokkal fejezték be akcióikat. A Kanyó, Marosi edző-igazgatói páros tanítványai megérezték, hogy ezen az estén sebezhető a második félidőben leengedő Dunaferr. A hajrában a dunaújvárosiak ziccert hibáztak, a vendégek pedig taktikusan játszva fogyasztották a másodperceket. A tatabányaiak döntetlenjükkel a bajnokság eddigi legnagyobb meglepetését szolgáltatták.

Buday Ferenc: – A Tatabánya csak dicséretet érdemel, mi pedig kaptunk egy nagy pofont.
Kanyó Antal: – Döntetlen a testvérháború.

Komlói Bányász–Fotex KCV 20–28 (6–16)
Komló, 600 néző.
V: Kisfalvi, Péli

KOMLÓ: Szabó – KALOCSAY 3, Minya 1, Nagy 2, Tolsztih 1, Egri 2, PAPP 4. Cs: Pókos (kapus), KIS G. 6 (2), Dömös 1, Kilvinger, Péter Szabó. Edző: Fenyvesi Károly
VESZPRÉM: Sterbik – DZOMBA 7, Lazarov 5 (2), ZSIGMOND 5, CSOKNYAI 1, PÉREZ 5, Pásztor 3. Cs: Fazekas (kapus), Gál 1, Tóth, Éles, Iváncsik 1, Mohácsi. Edző: Zdravko Zovko
Az eredmény alakulása. 8. p.: 1–5. 21. p.: 6–11. 28. p.: 6–15. 35. p.: 7–18. 41. p.: 13–19. 52. p.: 18–25
Kiállítások: 0, ill. 2 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 2/2

A nagyon sportszerű mérkőzésen már az első félidőben eldöntötte a két pont sorsát a veszprémi csapat. A második játékrészre mégis feljavult a Komló, s ezt a harminc percet meg is nyerte. Ennek ellenére a végig vezető Fotex simán nyert.

Fenyvesi Károly: – A második félidőből kell építkeznünk.
Zdravko Zovko: – A szünetig jól játszottunk, de a második játékrészben nyújtott teljesítményünkkel nem vagyok elégedett.

Cegléd KK–Százhalombatta 30–19 (14–11)
Cegléd, 500 néző.
V: Klucsó, Lekrinszki

CEGLÉD: FEKETE – BENDÓ 12 (5), SZABÓ 5, KÖKÉNY 4, Buceschi 1, Lavrnics, Varga 2. Cs: ERDÉLYI (kapus), JAKAB 5, Józsa 1, Magyar. Edző: Nagy Károly
SZÁZHALOMBATTA: Cziráki –Tombor 3, KISS I. 7 (4), Lopez, Molnár 1, Kaplonyi 2, FARKAS 5. Cs: Novák (kapus), Sztruhár 1, Fónyad, Golovin. Edző: Koller János
Az eredmény alakulása. 5. p.: 0–1. 10. p.: 3–3. 18. p.: 7–7. 21. p.: 10–7. 27. p.: 12–8. 35. p.: 16–13. 41. p.: 18–16. 45. p.: 21–16. 50. p.: 23–18. 55. p.: 26–19
Kiállítások: 2, ill. 6 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 6/4

Az első találatra sokat kellett várni, majd a gyors gólváltást követően Fekete kivédte Kaplonyi büntetőjét. A hazaiak a 20. percben vezettek először két góllal, és ennyi volt az előnyük a befejezés előtt húsz perccel is. A találkozó utolsó harmadában viszont a Cegléd már a játék minden elemében, védekezésben és támadásban egyaránt felülmúlta ellenfelét, s végül kiütéses győzelmet aratott. A hajrában már kevés ellenállást fejtettek ki a vendégek. A hazaiak válogatott szélsője, Bendó kiemelkedő teljesítményt nyújtott: amellett, hogy 12-szer betalált a battaiak kapujába, a védekezésben is a legjobbak közé tartozott.

Nagy Károly: – Csodálatos csapategységünknek köszönhetően győztük le a jól küzdő Százhalombattát.
Koller János: – Negyven percnyi jó játék még kevés az elfogadható eredmények eléréséhez. Meg kell nyújtanunk ezt az időszakot.

Every Day Orosháza–Pick-Szeged 14–26 (7–11)
Orosháza, 900 néző.
V: Horváth, Marton

OROSHÁZA: Szabó – Gunya, Németh, Dayka, Rosta I. 2, Czina 4, Ambrus 3 (1). Cs: Szikora A. (kapus), Pásztor, HARSÁNYI 5 (1), Bajusz A., Oláh, Patocskai. Edző: Ökrös Csaba
SZEGED: PULJEZSEVICS – Berta 2, HABUCZKI 1, Doros, MEZEI 3, Bajusz S. 2, MATICS 5 (2). Cs: Perger (kapus), Kotormán 3, Eklemovics 1, Ilyés 2, BUDAY 3 (1), VADKERTI 4, Laluska. Edző: Dragan Djukics
Az eredmény alakulása. 5. p.: 1–2. 11. p.: 1–4. 13. p.: 3–4. 24. p.: 5–8. 33. p.: 7–13. 40. p.: 8–15. 44. p.: 8–18. 55. p.: 11–25
Kiállítások: 12, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 4/3

Kotormán góljával a Tisza-partiak szereztek vezetést, majd a folytatásban is ők lőtték a gólokat, a házigazdák nem boldogultak a vendégek rendkívül magas védőfalával. Ha mégis átjutott a labda a védővonalon, Puljezsevics kapus rendre hárított. A másik oldalon Szabó is jól védett, ám a félidő közepétől fokozatosan elhúztak a szegediek. A játékrész hajrájában kettős emberhátrányból is két gólt szerzett Matics. A fordulás után a szegediek fokozatosan elhúztak a védekezésben egyre inkább elfáradó házigazdáktól. A hajrában a fiatalok is lehetőséget kaptak a vendégeknél, s közülük különösen a szélső Vadkerti volt elemében. A küzdelmes mérkőzésen csak harminc percig tudta tartani magát az orosházi csapat a remek formában lévő Tisza-partiakkal szemben.

Ökrös Csaba: – A Dunaferr elleni mérkőzésünkhöz képest előre léptünk, harminc percig tudtunk partiban lenni a vendégekkel. Már ha ez előrelépésnek nevezhető…
Dragan Djukics: – Azon vagyunk, hogy folytassuk a megkezdett munkát, az elkövetkező tíz napban fontos mérkőzések várnak ránk. Szeretnénk tartani jó formánkat.