Könnyed hazai győzelmek a női Arany Ligában

A gyôriek irányítója, Görbicz Anita mindkét mérkôzésen csapata vezéregyénisége volt (Fotó: Meggyesi Bálint)
Győri Graboplast ETO KC–
Raciola Kunovice (cseh)
37–15 (22–9).
V: Sarajlic, Vukosic (horvátok)
GYÔR: Sirina – LOVÁSZ 6, MEHLMANN 6, GÖRBICZ 7 (2), Jókai 2, Kindl 2, Vérten 2. Cs: Petróczi (kapus), NITESCU 5 (1), Horváth R. 1, Mörtel 2 (1), Farkas, Bódi 4. Edző: Vura József
Raciola Ld: Dorotiková 5, Speicková 3
Az eredmény alakulása: 10. p.: 4–1, 16. p.: 10–3. 22. p.: 16–5. 39. p.: 28–10. 50. p.: 32–14
Kiállítások: 6, illl 2 perc
Hétméteresek: 4/4, ill 1/0
A szombati program alapos csúszással kezdődött el, hiszen a cseh Raciola csapata az árvízhelyzet miatt csak kerülőúton, a tervezettnél jóval később érkezett meg Győrbe. Az utazás viszontagságai csak növelték a két csapat közti hatalmas tudáskülönbséget, így különösebb erőfeszítés nélkül is magabiztosan nyert a Graboplast ETO.

Mestermérleg
Vura József: – Lehetőségünk volt a védekezési variációk gyakorlására. Amíg hatos falat védekeztünk, ellenfelünk tartotta magát. Amikor nyitottra váltottunk, azzal már nem tudtak mit kezdeni, és gyorsan felőröltük a cseh csapat ellenállását. A csapat teljesítményével elégedett vagyok, mert frissen, gyorsan, ötletesen játszottak a lányok.

Következhet a döntô

Az öt ország (Magyarország, Ausztria, Szlovákia, Horvátország, Csehország) nyolc csapatának részvételével zajló nôi felkészülési torna alapszakaszának küzdelmei befejezôdtek. A sorozat döntôjét augusztus 23-ika és 25-ike között rendezik a horvátoroszági Varazsdon és Kaproncán.
Az alapszakasz végeredménye: 1. Gyôr 11 pont, 2. Cornexi 9, 3. Koprivnica 9, 4. Duslo Sala 6, 5 Hypo NÖ 6, 6. Hypo B 5, 7. Raciola 3. 8. Koka 0. A négy közé jutásért augusztus 23-án, Varazsdon a Gyôr a Koka, míg a Cornexi a Raciola ellen játszik
Cornexi-Alcoa–Duslo Sala (szlovák)
36–26 (21–11).
V: Kékes Cs., Kékes P.
CORNEXI: FARKAS A. – Gisca 3, NÉMETH H. 8, Siti B. 1, KULCSÁR A. 6, DELI 7 (1), Kenyeres 3. Cs: Fekete (kapus), Kovács T., Tóth M. 5, Ôri 1 (1), Lőw, Virincsik 1 (1), Szőke 1. Edző: Zsiga Gyula
Duslo Sala Ld: Kaltiková 8, Hrabovská 6 (2)
Az eredmény alakulása: 8. p.: 5–3. 15. p.. 10–7. 18p.: 20–10. 40. p.: 27–16. 48. p.: 31–20. 56. p.: 33–24
Kiállítások: 2, ill 2 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 4/3
Az Arany Ligában eddig remekül teljesítő szlovák bajnokcsapat csak az első tizenöt percben tudta tartani a lépést a remeklő fehérváriakkal a szombat késő este lejátszott meccsen.

Zsiga Gyula: – Támadójátékunk nagyon eredményesnek, határozottnak bizonyult. Az első félidő közepétől védekezésünk feljavulásával és a gyors kontráink révén tetemes előnyre tettünk szert.

6. forduló
Duslo Sala (szlovák)
32–27 (12–13)
V: Saraljic, Vukosic (horvátok)
GYÔR: SIRINA – Lovász 5, Mörtel, GÖRBICZ 8, Kindl 2, NITESCU 6 (1), Vérten 2. Cs: Petróczi (kapus), MEHLMANN 9, Jókai, Bódi. Edző: Vura József
Duslo Sala Ld: Kaltiková 6, Hrabovská 4, Stuparicová 4
Az eredmény alakulása: 9. p.: 2–5. 15. p.: 5–7. 22. p.: 7–11. 36. p.: 17–15. 45. p.: 21–21. 50. p.: 27–24
Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 6/4
Nagyon gyengén kezdtek a győri lányok. A Sala határozottabban, keményebben védekezett, és gyors indításokkal sorra érte el a góljait. Szünet után sem javult fel a győriek védekezése, de szerencséjükre a kapuban Sirina bravúrt bravúrra halmozott. Ugyanakkor támadójátékuk gyorsabbá, gólerősebbé vált, és Görbicz valamint Mehlmann vezényletével ebben a játékrészben húsz gólt tudtak szerezni.

Vura József: – Az első félidőben nem tudtunk megfelelően felpörögni, és a szlovák bajnok van olyan jó csapat, hogy ezt maximálisan kihasználta. Szünet után már összeszedettebben játszottunk.

Cornexi-Alcoa–Raciola Kunovice (cseh)
36–20 (19–12)
CORNEXI: Farkas A. – GISCA 5, Németh H. 5 (2), Siti B. 1, Kulcsár A. 3, Deli 3 (2), KENYERES 5. Cs: Fekete, Mészáros (kapusok), Szőke 1, Lőw 2, Tóth M. 1, KOVÁCS T. 6 (3), Virincsik 3, Ôri 1. Edző: Zsiga Gyula
Raciola Ld: Spicková 8 (2), Romanová 5, Dorotiková 5
Az eredmény alakulása: 8. p.: 7–0. 17. p.: 11–5. 24. p.: 15–9. 44. p.: 26–14. 54. p.: 32–18
Kiállítások: 4, ill 0 perc
Hétméteresek: 8/7, ill. 3/2
Bécs: Podravka Koprivnica (horvát)–Hypo B (osztrák) 31–16, Hypo NÖ (osztrák)–Koka Varazdin (horvát) 34–16, Podravka Koprivnica–Hypo NÖ 30–29, Hypo B–Koka Varazdin 23–21.
A fehérváriak parádés kezdés után kicsit lazítottak a tempón, ezért nem nőtt a különbség húsz gól fölé.

Zsiga Gyula: – Nagyon szépen kezdtünk, de az első félidő közepétől megengedhettünk magunknak egy kis könynyebbséget. Szünet után könnyed játékkal is nagy különbségű volt az előnyünk, annak ellenére, hogy állandóan cseréltünk, tartani tudtuk jelentős előnyünket.