Osztrák hokiliga: 65 perc gól nélkül, a vége Fehérvár-siker

2023.02.05. 20:36
Hári János ütötte a győzelmet eredményező gólt (Fotó: Dömötör Csaba)
Nem hozott gólt a Pustertal Wölfe és a Fehérvár vasárnap esti mérkőzésének alapjátékideje, sőt a hosszabbítás sem, így szétlövésben dőlt el az osztrák jégkorong-bajnokság (ICEHL) keretében vívott csata – a magyar csapat javára.

Az első két harmadban kevés kapura lövéssel ijesztgették egymást a csapatok, és bár a harmadik periódusban az egyértelmű fölénybe kerülő fehérváriak kétszer olyan sokszor vették célba a hazaiak kapuját, mint az első negyven percben összesen, a hálók továbbra is érintetlenek maradtak. Akárcsak a hosszabbításban.

A szétlövés három-három elhibázott kísérlettel indult, aztán mindkét oldalon gól született, következett megint három-három gól nélkül rávezetés – Hári János második góljára viszont már nem érkezett válasz.

OSZTRÁK JÉGKORONGLIGA (ICEHL)
PUSTERTAL WÖLFE (olasz)–HYDRO FEHÉRVÁR AV19 0–1 (0–0, 0–0, 0–0, 0–0, 0–1 – szétlövéssel)
Bruneck, 1867
néző. V: Groznik (szlovén), Sternat, Nothegger, Seewald (mindhárman osztrákok)
PUSTERTAL: SCHOLL – Willcox, Plastino / Ege, Pavlin / Spencer Glira / De Lorenzo, Althuber – Ahl, Harju, Hannoun / Deluca, Catenacci, Archambault / Andergassen, M.-O. Roy, Bardaro / Mantinger, Berger, Spinell. Edző: Tomek Valtonen
FEHÉRVÁR: O. ROY – O'Brien, T. Campbell / Fournier, Donaghey / Stipsicz, Horváth M. / Csollák – Erdély Cs., HÁRI J. 1, Kuralt / Leclerc, Bartalis I., Sarauer, / Ambrus G., Németh K., Mihály Ákos / Vértes, Rétfalvi, Terbócs. Edző: Kevin Constantine
Kapura lövések: 17–25
Gól – emberelőnyből: 3/0, ill. 2/0
Fegyelmi büntetések: 10 perc fegyelmi (Filip Ahl, ill. Andrew O'Brien)
Tomek Valtonen:
– Ritka a 0–0-s eredmény a hokiban. Mindkét csapatnak volt lehetősége arra, hogy betaláljon, de ezúttal a fegyelmezett, védekező felfogású jégkorong kerekedett a kreativitás fölé. A Graz már csak három ponttal vezet előttünk, és még játszunk vele az idényben, szóval kivívhatjuk a rájátszást.
Kevin Constantine: – Egyik csapat sem arról híres, hogy sok gólt lő, ezért nem sokkoló a mérkőzés alakulása. Az egész idényünk története benne volt ebben a mérkőzésben, mivel rendkívül keményen küzdöttünk, mégsem voltunk eredményesek egészen a szétlövésig. Több hosszabbításos vereségünk van, mint győzelmünk, úgyhogy örülök a két pontnak.