Jégkorong EBEL: háromgólos Volán-vereség Linzben

2016.11.18. 22:05
Háromgólos vereséget szenvedett a Fehérvár AV 19 pénteken Linzben. Benoit Laporte együttesét ezzel pontszámban beérte a Salzburg ellen pontot szerző Dornbirn.

Hetényi Zoltánnal a kapujában állt fel a Volán Linzben, ahol tíz perc után esett az első hazai gól, s nem sokkal több mint két perccel később újra betalált az osztrák együttes. Fabio Hofer először talált be, a jobbszélső később újabb két találatot szerzett – az elsőnél egy csellel elfektette Hetényit, a másodiknál egy kipattanóra csapott le.

Két harmad után 30:21 volt a kapura lövési arány a hazaiak javára, s ez a harmadik periódus elején 41:21-re változott, az állás pedig 4–0 lett. A harmad első fehérvári kapura lövéséből gól is lett, pontosabban Thomas Beauregard próbálkozása után Brance Orban csapott le a kipattanóra, és lőtte a kapuba.

Hofer harmadik góljával ezúttal – a változatosság kedvéért egy távoli lövésbe piszkált bele – 5–1 lett az állás, a végeredményt Vas János állította be.

JÉGKORONG EBEL

LIWEST BLACK WINGS LINZ (osztrák)–FEHÉRVÁR AV19 5–2 (2–0, 1–0, 2–2)
Linz, 4865
néző. V: Kellner, Ettlmayr, Smetana, Verworner (mind osztrák)
LINZ: Ouzas – Piché, D'Aversa – R. Lukas (1), Dorion – Kirchschläger, B. Palin (2) – Fechtig (1), Loik; Lebler 1, McLean, DaSilva – Broda (1), Potulny (3), Hofer 3 – Oberkofler 1, Schofield (1), Gaffal – Spannring, P. Lukas, Moderer. Edző: Rob Daum
FEHÉRVÁR: Hetényi Z. – Owens 1, Manavian – Szirányi B., Szabó D. – Szaller, Makowski – Szabó B.; Kóger D., Sarauer, Sofron I. – Beauregard, Vas J., Maylan – B. Orbán 1, Kocsis, Bodó (1) – Vincze P., Reisz, Sárpátki (1). Edző: Benoit Laporte
Benoit Laporte:
– Az első harmadban nem voltunk rosszak, ezt mutatja az is, hogy majdnem egyenlő volt a kapura lövések száma. Ám mi nem tudtunk betalálni, az ellenfél pedig rögtön kétszer is. A második harmadban megint túl sok kiállítást kaptunk, ebből újabb találatot szerzett a Linz. A harmadik harmad végére feljavultunk, de onnan már nem lehetett visszajönni... Nagyon jó csapata van a Linznek, a sorokban nagyon jól vannak elosztva a góllövő játékosok, így minden egység hasonló játékerőt képvisel. Nagyon fáj ez a vereség, mert rettentő fiatal védelmünk van, de nem tehetünk mást, mint hogy harcolunk tovább.
Kapusok: Ouzas 93.3%, ill. Hetényi Z. 90.0%. Lövések: 50 (15, 15, 20), ill. 30 (13, 8, 9)
Emberelőnyök: 5/1 (–, 3/1, 2/0), ill. 4/0 (1/0, 2/0, 1/0). Büntetőpercek: 8 (2, 4, 2), ill. 10 (–, 6, 4)

További eredmények: Bozen–Klagenfurt 3–2, Znojmo–Graz 5–1, Olimpija Ljubljana–Vienna Capitals 2–5, Dornbirn–Salzburg 3–4 – hosszabbítás után, Innsbruck–Villach 4–3

1. Salzburg 20 12 2 3 3 77–46 +31 43
2. Vienna Capitals 20 11 4 2 3 74–55 +19 43
3. Linz 20 10 4 3 3 75–56 +19 41
4. Bozen Südtirol 20 10 2 1 7 57–50 +7 35
5. Innsbruck 20 8 3 4 5 78–71 +7 34
6. Graz 20 9 1 2 8 58–49 +9 31
7. Znojmo 20 8 3 1 8 49–55 –6 31
8. Villach 20 7 2 3 8 69–64 +5 28