Erste Liga: legyőzte a Gyergyót, tovább tart az UTE jó sorozata

K. T. I.K. T. I.
2021.01.14. 20:57
Az UTE magabiztosan verte meg a Gyergyót (Fotó: UTE Jégkorong Facebook-oldal)
Az UTE hazai pályán 4–1-re legyőzte a Gyergyót a magyar bázisú jégkorong Erste Liga csütörtöki játéknapján. A lila-fehérek a legutóbbi tíz bajnokijukon nem kaptak ki rendes játékidőben, s szétlövéssel is csak egyszer. A Vasas vereséget szenvedett a Corona Brasovtól, az utolsó harmadban öt gólt is kapva.

A házigazda kezdte jobban a találkozót, de a mezőnyfölény csupán a 10. percben érett góllá, Bodó Christopher talált a kapuba egyenlő létszámnál. A 18. perc elején megduplázta előnyét az Újpest, amelyre a játékrész legvégén előnyből válaszolt a középmezőny végén tanyázó Gyergyó.

A második harmad nem hozott gólt, a harmadik kettőt is – mindkettőt a lila-fehérek szerezték, biztossá téve a sikert (4–1).

Az UTE legutóbb még december elején, a Ferencvárostól kapott ki rendes játékidőben, azóta tíz meccsen nyolcszor szerezte meg a három pontot, egyszer hosszabbításban nyert, míg egyszer szétlövéssel kikapott. Jó formájának köszönhetően pedig a tabella negyedik helyén áll az előző idénybeli elődöntős, pontszámban ráadásul a harmadik helyezett MAC-ot is befogta már.

A nap másik mérkőzésén a Vasas az utolsó harmadban kétgólos előnyről bukta el a sikert a Corona Brasov ellen. A vendégek bő nyolc perc alatt négy gólt ütöttek, és 5–2-re nyertek.

JÉGKORONG
ERSTE LIGA, ALAPSZAKASZ

ÚJPESTI TEGYERGYÓI HK (romániai) 4–1 (2–1, 0–0, 2–0)
Megyeri út, zárt kapuk mögött. V:
Babic, Kincses, Szabó D., Vincze D.
UTE:
RAJNA
Horváth A., Stadel – Kiss Philip, Selan – Kovács Attila (1), Varga A. (1) – Pokornyi
BODÓ 1 (1), Nemes, Sotlar (1) – Sikorcin, Szabad, VINCZE P. 1 – Godó (1), Rafaj 1, VOROBJOV 1 (1) – Banga, Horváth Á.
Edző:
Virág Csaba
GYERGYÓ:
Cooke
Ferencz-Csibi, Troncinsky – Fejes N., Imre – Nagy Cs., Raszulov – Elekes-Darabont
KOSKIRANTA (1), Ouellette (1), Szigeti – Basaraba, E. Pance 1, Silló – Bíró G., Csergő, Péter Zs. – Barabás, Sára, Szabó K.

Virág Csaba:
– Az egy dolog, hogy nem játszottunk jól, ez gyakran előfordul, de fegyelmezetlenek is voltunk. Sok korongot eladtunk, rengeteg létszámfölényes támadása volt a Gyergyónak, sokszor a kapusunkon múlt, hogy nem kaptunk gólt. Mondanám, hogy semmivel sem vagyok elégedett, de a lőtt góljaink szépek voltak, megdolgoztunk értük.
Szilassy Zoltán:
– Az első harmadra élesebben jött ki az ellenfél, kettő nullra el is ment, de jókor lőttük az előnyös gólt. Onnantól kezdve sebességben és a helyzetek alapján is domináltunk, csak az Újpestben jóval potensebb játékosok szerepeltek. A második és a harmadik harmaddal elégedett voltam, egy ilyen bajnokesélyes keret ellen ez jó jel, de ha nem lövünk gólt, akkor ez semmit sem ér.

OPTEN VASAS HC–CORONA BRASOV (romániai) 2–5 (1–0, 1–0, 0–5)
Vasas Jégcentrum, zárt kapuk mögött. V: Rencz, Soós D., Schumacher-Kovács, Vincze P. T.
VASAS: Sági Máté
Léránt (1), Seregély – Kováts, Ozols 1 – KMEC, Tornyai – Pápa B., Surányi
BÖDÖK (1), CZAKÓ (1), Vesutkin – Béres, NAGY M. 1, Szalma – Mattyasovszki, Révész, Szlama – Csiki, Németh Á., Szabó Z.
Edző: Ladányi Balázs
BRASSÓ: POLC
CARLSSON 2, MCFADDEN (2) – Dame-Malka 1, WILSON – Borisenko (1), Bors H. – Gajdó T., Szőcs
Gliga (1), Klempa 1, VALCHAR 1 (1) – Fowlie, Molnár Zsombor (1), Tranca (1) – Mihály E., Molnár Zoltán, Péter B. – Gajdó B., A. Vasile, N. Vasile
Edző: Dave MacQueen
Kiállítások: 8 perc + 10 perc fegyelmi (Ozols), ill. 10 perc
Kapura lövések: 36–31
Ladányi Balázs: – Két harmadig azt csináltuk, amit szerettünk volna. Betartottuk a taktikai utasításokat, keményen játszottunk, ám a záró periódusban ismét leromboltuk, amit felépítettünk. Megvoltak a helyzeteink, hogy a rendes játékidőben nyerjünk, de még hosszabbításra sem tudtunk menteni. Valahol a hátsó agyféltekében a játékosok átváltottak, s azt kezdték nézni, hogyan tarthatjuk meg az előnyünket.
Dave MacQueen: – Van, amikor a kemény munka legyőzi a tudást. A Vasas az első két harmadban jobban akarta a sikert, de a harmadikban eldöntöttük, hogy elkezdünk keményen dolgozni. Az első gól nyilván nagy lökést adott: egy ilyen fiatal csapat, mint a Vasas, megérzi, ha veszélyben az előnye, nyomást gyakoroltunk rá, és végül meg tudtuk roppantani.