Ligue 1: Sergio Ramos első gólja, Lionel Messi visszatért

R. P.R. P.
2022.01.23. 22:39
Sergio Ramos (balra) megszerezte első gólját a PSG-ben (Fotó: AFP)
A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 22. fordulójában a PSG 4–0-ra legyőzte a Reimst. Sergio Ramos megszerezte első gólját, míg a koronavírusból felépülő Lionel Messi gólpasszal tért vissza.

Lionel Messi a kispadon ült a kezdő sípszó pillanatában. A koronavírusból felépülő hétszeres aranylabdás argentin szerdán kezdte meg újra az edzéseket.

A PSG a várt fölényben játszott az első félidőben, de csak a 44. percben jött össze a vezetés. Egy lepattanó labdát Marco Verratti vágott a kapuba ballal.

1–0, Marco Verratti

A második félidőben elérkezett Sergio Ramos nagy pillanata: a 62. percben megszerezte első gólját a PSG mezében.

2–0, Sergio Ramos

Két perccel később beállt Lionel Messi is, és nem sokkal rá tevékeny részt vállalt a harmadik párizsi találatban. Gyakorlatilag gólpasszt adott, csakhogy Verratti lövésébe Wout Faes beleért, és hivatalosan öngólnak adták.

3–0, Wout Faes – öngól

A 75. percben Danilo Pereira nagyon lazán kilőtte a bal felső sarkot.

4–0, Danilo Pereira

Több gól már nem esett, a PSG megérdemelten győzött 4–0-ra, és 11 pontos előnnyel vezeti a tabellát.

A Montpellier–Monaco mérkőzésről bővebben ide kattintva olvashat!

FRANCIA LIGUE 1
22. FORDULÓ
PSG–Reims 4–0
(Verratti 44., S. Ramos 62., Faes 67. – öngól, Danilo Pereira 75.)

Korábban:

Metz–Nice 0–2 (K. Thuram 58., Gouiri 86. – 11-esből)
Angers–Troyes 2–1 (Mangani 26., 37. – mindkettőt tizenegyesből, ill. Domingues 11.)
Bordeaux–Strasbourg 4–3 (Hvang Ui Dzso 17., 39., 90., Elis 21., ill. Gameiro 43., 57., Waris 90+7.)
Clermont–Rennes 2–1 (Da Cunha 60., Tell 71., ill. Santamaría 19.)
Nantes–Lorient 4–2 (Andrei Girotto 39., Kolo Muani 53., Bukari 69., Geubbels 86., ill. Moffi 56., Soumano 85.)
Montpellier–Monaco 3–2 (Wahi 13., Mavididi 32., 90+1., ill. Ben Yedder 34., Vanderson 81.)