Ligue 1: 0–2-ről felállt a Monaco, aztán jött a ráadás

CS. B., K. Zs.CS. B., K. Zs.
2022.01.23. 19:10
Jól tartotta magát a Metz, de kikapott a Nice-től (Fotó: AFP)
A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 22. fordulójának vasárnap kora esti mérkőzésén a Montpellier 3–2-re legyőzte a kétgólos hátrányból még egyenlítő Monacót. A megtizedelt Metz jól tartotta magát, mégis kikapott otthon a Nice-től, amely így visszakapaszkodott a második helyre. A Bordeaux és a Nantes is négy gólt szerezve nyert, míg a Clermont meglepetésre fordított a Rennes ellen.

MONTPELLIER–MONACO 3–2

A kora esti dél-franciaországi rangadón a Montpellier kétgólos előnyt szerzett a Monaco ellen, de ezzel még nem volt zsebben a három pont, hiszen Wissam Ben Yedder, a góllövőlista első helyezettje még az első félidőben szépített, majd a meccs hajrájában a télen igazolt Vanderson fordulásból, szép lövéssel ki is egyenlített.

Csakhogy még hátravolt a slusszpoén: a 91. percben Nicolas Cozza bátor labdaszerzés után meglódult, átkígyózott több védő között, és a passzából Stephy Mavididi belőtte a második, egyben győzelmet jelentő gólját. A GYŐZTES GÓL ITT!

Győzelmével a Montpellier megelőzte a Monacót a tabellán, most az övé a hatodik hely.

METZ–NICE 0–2

Szegény embert még az ág is húzza.

Nem elég, hogy a Metz amúgy sem produkál túlságosan erős idényt – a 16. helyet foglalja el a tabellán –, még jelentős „munkaerőhiánnyal” is számolnia kellett, hiszen 11 hiányzóval vágott neki a Nice elleni meccsnek.

Ehhez képest jól tartották magukat a hazaiak, az első félidő kiegyenlített párharcot hozott, gól nem született.

A fordulás után kijött a két csapat közti különbség. Khephren Thuram vezetést szerzett a Nice-nek, majd a nagy tehetségnek kikiáltott Amine Gouiri első találatát ugyan leheletnyi les miatt annullálták, a 86. percben érvényes gólt szerzett, miután bepanenkázta a megítélt tizenegyest (2–0). Hozzá kell tenni, nem sokon múlt, hogy a Thuramnak gólpasszt adó Gouiri kissé nagyképűen végrehajtott büntetőjét kivédje a kapus.

Egy kis stat: mindössze három 23 vagy az év alatti játékos szerzett minimum 10 gólt és osztott ki minimum 5 gólpasszt az európai topbajnokságokban: Erling Haaland, Kylian Mbappé és Amine Gouiri.

A győzelemmel a nizzaiak visszaelőzték az Olympique Marseille-t a tabellán, újfent a másodikok.

NÉGYET VÁGOTT A BORDEAUX ÉS A NANTES IS

Egy héttel a Rennes elleni klubtörténelmi csapás (0–6) után Vladimir Petkovicért is játszott a Bordeaux, és ha nem is könnyen, de begyűjtötte a három pontot, megmentetve ezzel a vezetőedzőt. A korán felépített háromgólos előny minimálisra olvadt a Strasbourg ellen, az utolsó pillanatig nyílt volt a meccs, de Hvang Ui Dzso három gólja végül fontos diadalt eredményezett. Ezen a vasárnapon a dél-koreai támadó a francia élvonal történetének legeredményesebb ázsiai légiósa lett (2019 nyara óta 27 gólnál tart).

A rapszodikusan teljesítő Rennes sem a múlt héten kijelölt irányba folytatta, hiszen bár vezetett Clermont-ban, végül kikapott az újonctól. A Nice-től igazolt Lucas Da Cunha már az első meccsén góllal örvendeztette meg a Clermont híveit, majd tíz perccel később Jordan Tell fejjel talált be, ezzel lett meg a győzelem.

Négy gólt szerezve erősítette meg pozícióját a középmezőnyben a Nantes, és néhány hétnyi vergődés után újra nyert az Angers is, köszönhetően Thomas Mangani két hibátlan tizenegyes-végrehajtásának.

A PSG–Reims mérkőzésről bővebben ide kattintva olvashat!

FRANCIA LIGUE 1
22. FORDULÓ, vasárnapi mérkőzések
Metz–Nice 0–2
(K. Thuram 58., Gouiri 86. – 11-esből)
Angers–Troyes 2–1 (Mangani 26., 37. – mindkettőt tizenegyesből, ill. Domingues 11.)
Bordeaux–Strasbourg 4–3 (Hvang Ui Dzso 17., 39., 90., Elis 21., ill. Gameiro 43., 57., Waris 90+7.)
Clermont–Rennes 2–1 (Da Cunha 60., Tell 71., ill. Santamaría 19.)
Nantes–Lorient 4–2 (Andrei Girotto 39., Kolo Muani 53., Bukari 69., Geubbels 86., ill. Moffi 56., Soumano 85.)
Montpellier–Monaco 3–2 (Wahi 13., Mavididi 32., 90+1., ill. Ben Yedder 34., Vanderson 81.)
PSG–Reims 4–0 (Verratti 44., S. Ramos 62., Faes 67. – öngól, D. Pereira 75.)