Vb 2022: Di María remek gólt lőtt, argentin siker Chilében

B. A.B. A.
2022.01.28. 07:25
Di María (jobbra) remek gólt lőtt (Fotó: AFP)
Argentína 2–1-re legyőzte Chilét a 2022-es katari világbajnokság dél-amerikai selejtezősorozatában.

A már biztosan vb-résztvevő, Lionel Messit nélkülöző argentinok a 10. percben megszerezték a vezetést: Ángel Di María 21 méterről szépségdíjas gólt lőtt a jobb alsó sarokba (0–1).

Nem késett sokat a hazaiak válasza, bő tíz perccel később Ben Brereton felhőfejesével nem tudott mit kezdeni Emiliano Martínez (1–1).

A győztes gól még az első félidőben megszületett, igaz, ehhez kellett Claudio Bravo hibája is: a chilei kapus rosszul ért hozzá egy távoli lövéshez, Lautaro Martínez pedig köszönte szépen a lehetőséget (1–2). A gól után Bravo jelezte, nem tudja folytatni a játékot, így le kellett cserélni.

Az egymás utáni második mérkőzését elbukó Chile nehéz helyzetbe került, négy nappal később, Bolívia ellen kötelező lesz neki a győzelem.

Fontos sikert aratott Uruguay Paraguay felett, a vendégek Luis Suárez pontos lövésével szerezték meg a három pontot, és előreléptek a kijutást érő negyedik helyre (0–1).

DÉL-AMERIKAI VB-SELEJTEZŐ
15. FORDULÓ

Paraguay–Uruguay 0–1 (Luis Suárez 50.)
Kiállítva: G. Gómez (90+4., Paraguay)
Chile–Argentína 1–2 (Brereton 21., ill. Di María 10., Lautaro Martínez 34.)
Korábban
Ecuador–Brazília 1–1
(Felix Torres 75., ill. Casemiro 6.)
Kiállítva:
A. Domínguez (15., Ecuador), ill. Emerson Royal (20., Brazília)

10. Venezuela1421119–25–167

A 18 forduló utáni záró tabella első négy helyezettje kijut a világbajnokságra, az ötödik helyezett interkontinentális pótselejtezőn vesz részt.