Trezeguet duplájával győzött a Juve

2005.11.02. 23:12
Hazai pályán 2-1 arányban legyőzte a Juventus a Bayern Münchent a labdarúgó Bajnokok Ligája A-csoportjában, és ezzel utolérte a német bajnokot. A Zebrák játékát azonban sok mindennek lehetett nevezni, csak lehengerlőnek nem, miközben a németek igyekeztek biztonsági játékot játszani  mindez meg is látszott a nem túl színvonalas találkozón.
David Trezeguet nyerő embernek bizonyult
Reuters
Reuters
A Juventusnak igencsak hajtania kellett, hiszen Münchenben az "odavágón" két hete 2-1-es vereséget szenvedett. Ez pedig azt jelentette, hogy ha a Bruges otthon elveri az osztrák Rapidot (mint ahogyan el is verte), miközben a Juve kikap, akkor a belgák pontszámban beérik az olaszokat, miközben a Bayern gyakorlatilag bebiztosítja a csoportelsőséget.

Ehhez képest agresszíven kezdett ugyan az olasz csapat, de az átütőerő mintha hiányzott volna a játékukból.

A Juventus az első félidőben azt a játékot nyújtotta, amelynek köszönhetően kiesett tavaly a Bajnokok Ligájából a Liverpool ellen: darált, szenvedett, de minden elképzelést és váratlan húzást nélkülözve, "majd csak lövünk egy gólt" - alapon.

A mezőnyben az iramra nem lehetett panasz, de hatalmas nagy helyzetet talán csak Roy Makaay, a bajorok immár több mint ezer perce gólképtelen csatára hagyott ki.

A második félidő ugyanúgy folytatódott, ahogyan az első abbamaradt: meddő olasz mezőnyfölénnyel. Egy szerencsésen pattanó labda után David Trezeguet azonban kiváló helyzetfelismeréssel megszerezte a vezetést a Juventusnak.

Öt perccel később azonban a semmiből egyenlített a Bayern: Sebastian Deisler távoli, nem túl veszedelmes szabadrúgását elnézte Christian Abbiati, az olaszok portása. Így aztán folytatódhatott tovább az olaszok szenvedése, és a németek visszafogott biztonsági játéka is.

Trezeguet azonban nem sokkal a vége előtt újra megvillant, és eldöntötte a találkozó sorsát.

A végén Zlatan Ibrahimovic, aki az egész találkozón jól ismert tisztátalan játékát nyújtotta, még kiállíttatta magát egy fegyelmezetlenség után, és további kakaskodások is kibontakoztak, így Lubos Michel játékvezető hamar véget vetett a csapatok és a látványos focira áhítozó nézők szenvedéseinek.

A csoport másik találkozóján az FC Bruges 3-2-re verte a Korsós Györgyöt végig a soraiban tudó Rapid Wient. A bécsiek így lemondhatnak továbbjutási álmaikról és már nem léphetnek el az utolsó helyről, míg a belgák három ponttal vannak lemaradva a két kilencpontos éllovastól.

LABDARÚGÓ BAJNOKOK LIGÁJA, csoportkör, 4. forduló, A-CSOPORT:

JUVENTUS (olasz) – BAYERN MÜNCHEN (német) 2-1 (0-0)

Helyszín: Torino, Stadio delle Alpi
Játékvezető: Lubos Michel (szlovák).
Asszisztensek: Martin Balko, Roman Slysko (szlovákok).
Fabio Capello Felix Magath
Gólszerző(k): Trezeguet (62., 85.), Deisler (66.)
Cserék: Del Piero helyett Nedved (46.), Kovac h. Camoranesi (58.), Camoranesi h. Mutu (76.), Demichelis h. Scholl (87.), Makaay h. Guerrero (88.)
Sárga lap: Kovac (19.), Schweinsteiger (32.), Ibrahimovic (43.), Zé Roberto (43.), Camoranesi (65.)
Kiállítva: Ibrahimovic (90.)

FC BRUGES (belga) – RAPID WIEN (osztrák) 3-2 (2-1)

Brüsszel, vezette: Alon Yefet (izraeli).