Vb 2018: Azerbajdzsánban előztek a csehek

2017.10.05. 19:56
Karel Jarolím kapitány elégedett lehet a cseh győzelemmel (Fotó: AFP)
Nem sikerült megtartania csoportharmadik helyét az azeri futballválogatottnak, miután hazai pályán 2–1-re kikapott Csehországtól.

A vendégek a 35. percben szereztek vezetést, Jankto 16 méteres lövését még védte Agayev kapus, de éppen az érkező Kopic elé tolta a labdát, a Viktoria Plzen futballistája pedig közelről nem hibázott (0–1).

A szünet után gyorsan egyenlítettek a hazaiak, a játékvezető úgy ítélte meg, hogy Suchy szabálytalankodott a 16-oson belül Qurbanovval (érdemes megnézni a videót, a játékos messziről dobja el magát), és a büntetőt Ismayilov a bal sarokba vágta (1–1).

Nem sokáig örülhettek a hazaiak, a 66. percben egy jobb oldali beadást követően Barák a tizenegyespontnál felugorva szépen a bal felső sarokba fejelte a labdát (1–2).

A csehek győzelmükkel megelőzték a riválist, és az utolsó forduló előtt a C-csoport harmadik helyén állnak.