F1: az újonc biztosan kap egy versenyzőt a Ferraritól

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2015.09.09. 16:13
A Ferrari jelenlegi tartalék pilótái közül kerül ki az F1-ben jövőre bemutatkozó amerikai Haas-csapat egyik pilótája. Ez azt jelenti, hogy Jean-Éric Vergne vagy Esteban Gutiérrez 2016-ban visszatér a rajtrácsra.

„Remélhetőleg két héten belül hivatalos lesz, ki az egyik versenyzőnk. Azt már most elmondhatom, hogy az egyik pilótánk a Ferrari egyik tartalék versenyzője lesz, a másik pedig remélhetőleg olyan, aki az idén is a sorozatban versenyez. Tapasztalt pilóták kellenek, újoncok kizárva – mondta Gene Haas csapattulajdonos az autosport.com-nak. – Tárgyalunk a pilótákkal, ez az egész olyan, mint a tánc, más-más pilótákkal más és más ritmust kell tartani. Volt már, aki visszautasította az ajánlatunkat. Mi is tanulunk.”Gene Haas csapattulajdonos az autosport.com-nak. – Tárgyalunk a pilótákkal, ez az egész olyan, mint a tánc, más-más pilótákkal más és más ritmust kell tartani. Volt már, aki visszautasította az ajánlatunkat. Mi is tanulunk.”

A Haas-csapat szorosan kötődik a Ferrarihoz, nemcsak a hajtásláncát és az összes, nem kötelezően saját gyártású autóalkatrészét kapja meg, hanem a szélcsatornáját is használhatja Maranellóban.

A csapat másik pilótája Kevin Magnussen vagy Romain Grosjean lehet.

Legfrissebb hírek

„Beszéljenek kevesebbet, koncentráljanak a versenyzésre!” – ezt megkapták a Ferrari pilótái…

F1
Tegnap, 11:30

F1: Verstappen úgy vezetett, mint egy isten – nemzetközi sajtóvisszhang

F1
2025.11.10. 11:09

„Az egész idényben nem voltunk elég jók” – Verstappen a bokszutcából a dobogóig tört előre, de nem igazán lát esélyt a vb-címre

F1
2025.11.09. 21:20

Norris az újabb győzelemmel elhúzott a bajnokság élén; Antonelli és Verstappen is dobogón Brazíliában

F1
2025.11.09. 19:40

Verstappen a bokszutcából rajtol a Sao Pauló-i Nagydíjon

F1
2025.11.09. 14:18

„Elfelejthetem a bajnokságot” – Verstappen lemondóan nyilatkozott a Q1-es kiesése után

F1
2025.11.08. 21:54

Norris újra a pole-ban; Piastri „csak” negyedik; hullottak a világbajnokok az interlagosi időmérőn

F1
2025.11.08. 20:18

Norris nyert, és növelte az előnyét a kieső Piastri előtt a brazíliai sprintversenyen

F1
2025.11.08. 16:07
Ezek is érdekelhetik