F1: a tervezettnél jóval később készülhet el teljesen Schumacherék autója

B. Ö. B.B. Ö. B.
2021.02.01. 15:43
null
A tervezettnél többet kell várni a Haas első beindítására (Fotó: AFP)
Elképzelhető, hogy csak márciusban tudja először beindítani a 2021-es autóját a Haas, ugyanis a Nagy-Britanniában érvényben lévő járványügyi szabályok miatt nem éppen egyszerű a motorszállítójuk, a Ferrari mérnökeinek az istálló gyárába utazniuk és installálniuk az új erőforrást.

 

F1-es szereplése során idén először a Haas az angliai gyárában szereli össze az új autóját. A négykerekűnek természetesen fontos része lesz a motor, amit bár további alkatrészekkel együtt a Ferraritól már el is küldtek a partnercsapatnak, a Nagy-Britanniában érvényben lévő járványügyi szabályok miatt az olaszok mérnökei nem tudják működésbe hozni – legalábbis a következő napokban biztosan nem.

Jelenleg ugyanis mindenkire, aki Angliába utazik – leszámítva a versenyzőket –, kéthetes karantén vár. Ahhoz viszont, hogy a Ferrari erőforrása először felbőgjön a Haas autójában, mindenképp szükség van a maranellóiak szakembereire, ám hiába utaznak ők a lehető leghamarabb a Haas Banburyben található gyárához, az Angliába történő belépésüket követően előbb teljesíteniük kell a karantént.

Ezen szabályok miatt egyébként Günther Steiner csapatfőnök sem járt már jó ideje a csapata központjában, és könnyen lehet, hogy a Haas beindítására a téli kollektív tesztig kell várni. Erre március 12. és 14. között kerül sor Bahreinben.

Legfrissebb hírek

Antonelli bravúrja – 87 éve nem látott ilyet a Grand Prix-versenyzés

F1
18 órája

„Néha a frászt hozták rám” – Vassuer nem tartotta volna igazságosnak, ha leállítja Hamiltont és Leclerc-t

F1
2026.03.16. 13:02

Alonso egy kör alatt 5 helyet vesztett, integetett Péreznek, majd feladta a kínai versenyt

F1
2026.03.16. 12:27

„Verstappennek ez egy igazi horrorshow” – Wolff szerint nem az F1-gyel, hanem a Red Bull autójával van gond

F1
2026.03.15. 20:23

Dupla nulla a McLarennél – Norris és Piastri sem tudott elrajtolni Kínában

F1
2026.03.15. 19:11

„Akinek ez tetszik, az nem igazán érti, miről szól a versenyzés” – Verstappen kifakadt a kínai verseny után

F1
2026.03.15. 13:23

„Mondtam, hogy szeretném visszavezetni Olaszországot a csúcsra, ez ma sikerült” – Antonelli elsírta magát első győzelme után

F1
2026.03.15. 12:36

Antonelli-győzelem és Hamilton-dobogó Kínában! A két McLaren el sem tudott rajtolni

F1
2026.03.15. 07:40
Ezek is érdekelhetik