F1: a szervezők kérik a tüntetőket: ne menjenek a pályára!

D. S. B.D. S. B.
2022.07.01. 14:35
null
A rendőrség figyelmeztette a tüntetőket: veszélyes a pályán tiltakozni (Fotó: AFP)
Figyelmeztetést adott ki a northamptoni és silverstone-i rendőrség a hétvégi Formula-1-es Nagydíj kapcsán, mert tüntetők egy csoportja azt tervezi, a pályán tiltakozik.

„Hiteles értesüléseink vannak arról, hogy tüntetők egy csoportja szeretné megzavarni a 2022-es silverstone-i Formula-1-es Nagydíjat és valószínűleg elfoglalnák a pályát a verseny napján” – kezdődik a northamptoni rendőrség tüntetőknek címzett közleménye, amely azt kéri, a tiltakozók se magukat, se a versenyzőket, se a szervezőket, se a lakosságot ne veszélyeztessék.

„Ebben az országban mindenkinek megvan a tiltakozáshoz való joga, ezért örömmel segítünk, hogy békés úton segítsük elő a tiltakozást, de kérjük, hogy ne veszélyeztesse emberek életét” – húzta alá a rendőrségi közlemény.


 

Legfrissebb hírek

Formula–1: jövőre plusz egy tesztnapot kapnak a csapatok

F1
23 órája

Spanyol Nagydíj: felavatták a madridi F1-es versenypályát

F1
2026.06.16. 17:06

Nemzetközi sajtóvisszhang: Antonelli történelmet írt Monacóban

F1
2026.06.08. 10:48

A Mercedesek addig küzdenek, amíg csak egy marad – a Kanadai Nagydíj sajtóvisszhangja

F1
2026.05.25. 11:49

Nemzetközi sajtóvisszhang: Antonelli csúcsformában, Olaszország extázisban!

F1
2026.05.04. 11:09

F1: fél órával hosszabb lesz az egyetlen szabadedzés a Miami Nagydíjon

F1
2026.04.23. 17:47

Tiéd a Ring! – a megújult F1-es pálya közösségi programmal nyitja meg kapuit

F1
2026.04.20. 13:51

F1: Alonso késve utazik Szuzukába, mert apuka lesz

F1
2026.03.25. 15:50
Ezek is érdekelhetik