F1: Hamilton szerint felelőtlen és önző, aki ilyenkor közösségbe megy

H. L.H. L.
2020.03.23. 11:05
null
A hatszoros világbajnok a közösségi médiában üzent (Fotó: AFP)
A hatszoros világbajnok Lewis Hamilton a közösségi médiában üzent a követőinek, és kérte őket arra, hogy hozzá hasonlóan zárkózzanak el a külvilágtól.

Mint beszámoltunk róla, Lewis Hamilton teljesen elzárkózott a külvilágtól, miután kiderült, március elején két olyan személlyel is találkozott, aki megfertőződött a koronavírussal. A tünetmentes versenyző egyeztetett az orvosával, és a tesztek korlátozott száma miatt végül nem végeztette el magán tesztet. Az önkéntes karanténba vonuló Hamilton a közösségi médiában üzent a követőinek, és kérte meg őket, kövessék a példáját.

„Nagyon elszomorít, amikor azt hallom, mennyi haláleset történik világszerte. Tisztában vagyok vele, hogy a legtöbbünknek csak korlátozott információi vannak arról, hogy miért és hogyan történhet mindez. Nem tehetünk mást, csak azt, hogy megpróbáljuk elszigetelni magunkat, ezzel is megakadályozva, hogy elkapjuk vagy terjesszük a vírust. Azonban még mindig vannak emberek, akik klubokba és bárokba járnak, illetve nagy összejöveteleken vesznek részt, amit személy szerint teljesen felelőtlennek és önzőnek tartok."

Minden egyes nap imádkozom a családom és a ti biztonságotokért is, mint ahogyan azokért is, akik a helyi boltokban dolgoznak, valamint a futárokért, illetve az orvosokért és az ápolókért, akik a saját egészségüket kockáztatják azért, hogy másokon segítsenek, és működésben tartsák az országot. Ők az igazi hősök! Vigyázzatok magatokra, emberek!"

„Ha módotokban áll, használjátok ezt az időszakot arra, hogy értékelitek az életeteket, és azt, miként tudnátok változtatni a dolgokon egy jobb jövő érdekében. Remélhetőleg az emberek ezek után még inkább rádöbbennek arra, milyen felbecsülhetetlen érték az egészség, és mennyire fontos, hogyan bánunk magunkkal, a testünkkel, valamint figyelünk a higiéniára. Remélem, ez megváltozik a jövőben" – írta a címvédő.

Legfrissebb hírek

F1, Osztrák Nagydíj, verseny

F1
3 perce

Ferrari: Kissé furcsa, amikor sárga zászló mellett szerzed meg a pole pozíciót

F1
18 órája

Russell megszerezte a pole-t a két Ferrari előtt; Verstappen a falban zárta a spielbergi időmérőt

F1
21 órája

A Mercedes maradt az élen az utolsó edzésen is, de ezúttal Russell volt a leggyorsabb

F1
Tegnap, 13:35

A Mercedest aggasztja a McLaren tempója az Osztrák Nagydíjon

F1
2026.06.26. 22:45

Antonelli maradt az élen; Russell hatodik a második spielbergi edzésen

F1
2026.06.26. 18:00

Antonelli vezérletével a Mercedes volt a leggyorsabb a spielbergi nyitányon

F1
2026.06.26. 14:35

FIA: eltörölték az elnökre vonatkozó mandátumkorlátozást

Egyéb autó-motor
2026.06.25. 19:02
Ezek is érdekelhetik