F1: az Alfa Romeo fellebbezett németországi büntetése ellen

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2019.08.01. 16:53
null
Räikkönen visszakaphatja a 7. helyét (Fotó: AFP)
Továbbra sem tekinthető hivatalosnak a múlt hétvégi Német Nagydíj végeredménye, miután az Alfa Romeo élt jogával, és beadta a fellebbezését két autójának 30 másodperces büntetése miatt.

Mint ismert, a múlt hétvégi őrült Német Nagydíj leintése után a versenyfelügyelők szabálytalan rajt miatt harminc másodperces időbüntetéssel sújtották, az Alfa Romeo két pilótáját, Kimi Räikkönent és Antonio Giovinazzit, akik így a 7. és a 8. helyről visszaestek a 12. és a 13. helyre.

34. MAGYAR NAGYDÍJ
AUGUSZTUS 2., PÉNTEK
1. szabadedzés: 11.00–12.30
2. szabadedzés: 15.00–16.30
AUGUSZTUS 3., SZOMBAT
3. szabadedzés: 12.00–13.00
Időmérő: 15.00–16.00
AUGUSZTUS 4., VASÁRNAP
Futam: 15.10–17.10
A KÖVETKEZŐ FUTAMOK
Szeptember 1., 15.10 64. Belga Nagydíj
Szeptember 8., 15.10
70. Olasz Nagydíj
Szeptember 22., 14.10
12. Szingapúri Nagydíj

Ennek köszönhette pontszerzését a futamot később élete egyik legrosszabbjának nevező világbajnoki címvédő Lewis Hamilton, aki amúgy a 11. lett és gyűjthette be a Williams első idei pontját a 10. helyre előre lépő lengyel Robert Kubica is.

A svájci istálló már a büntetés bejelentése után közölte, fellebbezni fog, s csütörtökön, szűkszavú Twitter üzenetben bejelentette, hogy ezt meg is tette.

„Az Alfa Romeo Racing benyújtotta fellebbezését a Német Nagydíj versenyfelügyelőinek 57-es és 58-as számú döntése ellen” – áll az istálló rövid közleményében.

Mindez azt jelenti, hogy egyelőre sem Kubica rekorddöntése – nyolc év, nyolc hónap és 14 nap után szerzett ismét pontot –, sem pedig Hamilton immár 22 versenyt felölelő pontszerző szériájának folytatása nem tekinthető hivatalosnak.

Legfrissebb hírek

Hadjar rajtbüntetést kapott Sainz feltartásáért – hivatalos

F1
1 órája

Russell szárnyalt a Mercedesszel, és megismételte a tavalyi pole pozícióját Kanadában

F1
3 órája

Norris vette át a vezetést; Leclerc a második helyről várja az izgalmasnak ígérkező kanadai időmérőt

F1
7 órája

„Így nem lehet bajnokságot nyerni” – Vasseur kifakadt az olasz sajtóra

F1
11 órája

„Mindenképpen ott kell lennem a Q3-ban” – Cunoda is megkapja a fejlesztéseket Kanadában

F1
13 órája

A McLaren a legrosszabb péntekjén van túl – a Mercedes meglepetést okoz Kanadában?

F1
15 órája

A Mercedes életre kelt Kanadában: Russell a leggyorsabb a második edzésen

F1
Tegnap, 0:00

Leclerc az autótörése után nem tud részt venni a 2. edzésen Kanadában – hivatalos

F1
2025.06.13. 22:54
Ezek is érdekelhetik