F1: a Liberty 25 futamos, rendezettebb versenynaptárt tervez

MTI MTIMTI MTI
2017.08.22. 18:01
A Formula–1 kereskedelmi jogait birtokló Liberty Media azt szeretné, ha a világbajnoki sorozatban a mostaninál több városi versenyt rendeznének, s a futamok földrajzi elhelyezkedés szerint követnék egymást.

A cégcsoport keddi bejelentése szerint amellett, hogy városokban többször szeretnék látni körözni az autókat, az is tervben van, hogy három részre bontják a vb-t: külön blokkokban rendeznék az ázsiai, az európai és az amerikai futamokat.

„Az emblematikus városokból nagyszerű felvételeket lehetne sugározni, ez pedig segítene még nézettebbé tenni a Formula–1-et" – nyilatkozta az F1 kereskedelmi ügyekért felelős vezetője, Sean Bratches, aki szeretné, ha nagyobb lenne az egyensúly a tradicionális versenypályákon, valamint a nagyvárosok utcáin rendezett futamok között.

Hozzáfűzte, kinevezése óta már sok várossal felvette a kapcsolatot, s a legtöbb helyen pozitívan reagáltak az általa felvázolt tervekre.

„Jelenleg összevissza repkednek a csapatok a kontinensek között, a jövőben azt szeretnénk, ha földrajzi alapon lenne összeállítva a versenynaptár. Ez jobb lenne a szurkolóknak, a szponzoroknak és az istállóknak is" – tette hozzá.

Bratches arról is beszélt, hogy a jelenlegi 20 helyett 25 futamos világbajnokságot terveznek, és szeretnék átalakítani a versenyhétvégék jelenlegi rendszerét is (három szabadedzés, időmérő edzés, futam), ám ennek részleteiről egyelőre nem nyilatkozott.

Legfrissebb hírek

Kettős McLaren-siker a miami sprintversenyen! Leclerc harmadik a Ferrarival

F1
1 órája

Alonso és Stroll is megkapta a rajtengedélyt a miami sprintversenyre

F1
7 órája

A Mercedest meglepte a McLaren és a Ferrari előrelépése; a Red Bull örül, hogy lerázta a középmezőnyt

F1
7 órája

Elhunyt Alex Zanardi autóversenyző és paralimpiai bajnok

Egyéb autó-motor
8 órája

Az FIA bizarr hibát követett el – Albon büntetést kapott a miami sprintidőmérő után

F1
9 órája

Maratoni szünet után Miamiban új bajnokság indul

F1
11 órája

A McLaren vetett véget a Mercedes menetelésének – Norrisé a rajtelsőség a miami sprintidőmérőn

F1
21 órája

A Ferrari az élre tört; problémák a Mercedesnél a miami sprintidőmérő előtt

F1
Tegnap, 19:30
Ezek is érdekelhetik