F1: megállapodtak, a Renault megveszi a Lotust – sajtóhír
Az autosport.com szerint eldőlt, hogy a Renault felvásárolja a Lotus-istállót, s az üzlet első lépéseként a francia vállalat hétfőn kifizeti a csapat 900 ezer fontos adótartozását, így az istálló elkerüli a csődeljárást.
Federico Gastaldi, a Lotus megbízott csapatfőnöke elmondta, hogy a Renault a jövő héten bejelentést tesz, ezért nincs felhatalmazása arra, hogy az adásvételről beszéljen.
Az autosport.com információi szerint minden akadály elhárult az adásvétel elől, így a Renault 65 millió fontért megveszi a Lotus-istálló 65 százalékát, és a 2016-os idényben már saját néven, gyári csapat indul a vb-n.
Pastor Maldonado marad az istállónál, de Romain Grosjean távozik, az újonc Haas-csapathoz szerződik. A Haas kedden nevezi meg pilótapárosát, de Gastaldi már kimondta, hogy távozik a francia, s hozzátette, nem hitte volna, hogy Grosjean ilyen döntést hoz.
Legfrissebb hírek

Mogyoródi motorhome-mustra – a Formula–1 háttere
Képes Sport
2026.08.09. 14:09

A csapatfőnök szerint a McLarennél nem mondtak le a címvédésről
F1
2026.08.07. 17:00

Kimi Antonelli: a semmiből az F1 csúcsára!
F1
2026.08.01. 09:45

Népsport: Lángok közt született legenda
Népsport
2026.08.01. 09:08




