F1: a Spában nyerő Ricciardo már a vb-esélyeiről beszél

Vágólapra másolva!
2014.08.25. 10:29
Daniel Ricciardo vérszemet kapott a Belga Nagydíjon aratott győzelme után, és kijelentette: még nem mondott le a világbajnoki cím megszerzéséről. A Red Bull ausztrál pilótája 64 ponttal marad el az éllovas Nico Rosbergtől, ezt a különbséget kell a következő hat futamon 50 pont alá szorítania, hogy maradjon esélye az idényzáró Abu-dzabi Nagydíjra, amelyen megduplázzák a pontokat.

„Óriási siker ez, feldobta a csapatot, és nagyon merész terveim vannak. Ez a pálya papíron nem kedvezett nekünk, desikerült nyerni. A szezon hátralévő részében vannak számunkra kedvezőbb helyszínek, mint Szingapúr és Szuzuka, ezeken még nagyobb reménnyel indulunk, mint itt – mondta Ricciardo. – Ha sikerül az utolsó verseny előtt ötven ponton belülre kerülni, még a világbajnoki cím sem zárható ki, ezért harcolnunk kell. Ha két futamot még megnyerünk, versenyben maradhatunk."

Ricciardo vb-esélyeinek megtartáshoz persze arra is szükség lenne, hogy a Mercedes pilótái továbbra is pontokat vegyenek el egymástól, s ne arassanak kettős győzelmeket. Ám a vb-éllovas csapat vezetői már jelezték, nem kapnak olyan szabad kezet a versenyzők, mint eddig.

Legfrissebb hírek

Formula–1: a Portugál Nagydíj hat év után tér vissza a versenynaptárba

F1
7 órája

Marko: Bebizonyítottuk, hogy Horner mindenről hazudott

F1
Tegnap, 16:08

Képes összeállítás Lando Norrisról, a Formula–1 új királyáról

Képes Sport
2025.12.14. 12:21

Lando Norris Taskentben átvette az F1-es világbajnoki trófeát

F1
2025.12.12. 20:30

F1: a Honda győzelemre tör az Astonnal

F1
2025.12.12. 09:42

F1: Helmut Marko az év végén távozik a Red Bulltól – hivatalos

F1
2025.12.09. 16:05

Íme, Lando Norris – 35 tény az F1 35. világbajnokáról

F1
2025.12.08. 16:20

F1: Lando a dicsőségért száguldott – nemzetközi sajtóvisszhang

F1
2025.12.08. 09:32
Ezek is érdekelhetik