F1: a Red Bull kártérítést követel a Renault-tól
A Formula–1-ben szereplő Red Bull-istálló lehetségesnek tartja, hogy kártérítést követel a Renault-tól amiatt, hogy elveszíti a 2014-es konstruktőr-világbajnoki küzdelemsorozatot. Helmut Marko szerint egyértelmű bizonyítékokat tudnak felmutatni rá, hogy a motorok miatt nem versenyképesek.
„Felelőtlenség lenne konkrét összegről beszélni, de szóba jöhet az elszámolás a Renault-val. Elég hosszú listánk van a Renault-motorok okozta problémákról. A szezonnak még nincs vége, de amint leintik az utolsó futamot, a pénzügyi osztályunk felméri a kárunkat. Ekkor térjünk vissza arra, mennyi veszteség ér minket a Renault miatt” – mondta Marko, aki már a Volkswagen megkörnyékezésével is fenyegette a Renault-t. Marko, aki már a Volkswagen megkörnyékezésével is fenyegette a Renault-t.
A Red Bull jelenleg második a világbajnoki pontversenyben a Mercedes mögött.
Legfrissebb hírek

Hamilton olyat tett, amire előtte csak Fangio volt képes
F1
2026.06.16. 11:47

Elképesztő, miért esett ki Hülkenberg a Katalán Nagydíjon
F1
2026.06.15. 07:57
Ezek is érdekelhetik






