F1: nincs változás, Schumacher 45. születésnapján is kómában

MTI MTIMTI MTI
2014.01.03. 06:36
Hatodik napját tölti pénteken a grenoble-i klinikán élet és halál között a rendkívül súlyos síbalesetet szenvedett Michael Schumacher. Ez a nap egyben a Formula–1 koronázatlan királyának 45. születésnapja.




A hétszeres világbajnokot vasárnap érte baleset Méribelnél, ahol eredetileg születésnapját ünnepelte volna családjával és barátaival. Az ünneplés elmarad, a család, a barátok és szinte az egész világ a rendkívüli sportember felépüléséért szurkol.

Az egyetemi klinika orvosai és Sabine Kehm, Schumacher menedzsere csütörtökön nem adott újabb tájékoztatást Michael állapotáról. Mindez azt valószínűsíti, hogy a mesterséges kómában tartott korábbi versenyző állapotában egyelőre semmilyen változás nem történt. A menedzser korábban azt közölte: a kezelőorvosok csak akkor tesznek újabb bejelentést, ha „valamilyen döntő változás” áll be a beteg állapotában.

Csütörtökön este a család újabb köszönetet mondott azoknak, akik napok óta aggódnak Michael Schumacherért. „Köszönetet szeretnénk mondani az egész világon mindazoknak, akik a baleset után megajándékoztak bennünket rokonszenvükkel és Michael felépülésével kapcsolatos jókívánságaikkal” - szögezte le a közlemény, amely hangsúlyozta, hogy a családnak ez nagy támogatást jelent.

A korábbi világbajnok honlapján megjelent állásfoglalás hangsúlyozta azt is: „valamennyien tudjuk, hogy Michael igazi harcos, aki soha nem adja fel.”


A hétszeres világbajnokot vasárnap érte baleset Méribelnél, ahol eredetileg születésnapját ünnepelte volna családjával és barátaival. Az ünneplés elmarad, a család, a barátok és szinte az egész világ a rendkívüli sportember felépüléséért szurkol.

Az egyetemi klinika orvosai és Sabine Kehm, Schumacher menedzsere csütörtökön nem adott újabb tájékoztatást Michael állapotáról. Mindez azt valószínűsíti, hogy a mesterséges kómában tartott korábbi versenyző állapotában egyelőre semmilyen változás nem történt. A menedzser korábban azt közölte: a kezelőorvosok csak akkor tesznek újabb bejelentést, ha „valamilyen döntő változás” áll be a beteg állapotában.

Csütörtökön este a család újabb köszönetet mondott azoknak, akik napok óta aggódnak Michael Schumacherért. „Köszönetet szeretnénk mondani az egész világon mindazoknak, akik a baleset után megajándékoztak bennünket rokonszenvükkel és Michael felépülésével kapcsolatos jókívánságaikkal” - szögezte le a közlemény, amely hangsúlyozta, hogy a családnak ez nagy támogatást jelent.

A korábbi világbajnok honlapján megjelent állásfoglalás hangsúlyozta azt is: „valamennyien tudjuk, hogy Michael igazi harcos, aki soha nem adja fel.”

Legfrissebb hírek

A Mercedes maradt az élen az utolsó edzésen is, de ezúttal Russell volt a leggyorsabb

F1
1 órája

A Mercedest aggasztja a McLaren tempója az Osztrák Nagydíjon

F1
16 órája

Antonelli maradt az élen; Russell hatodik a második spielbergi edzésen

F1
21 órája

Antonelli vezérletével a Mercedes volt a leggyorsabb a spielbergi nyitányon

F1
Tegnap, 14:35

FIA: eltörölték az elnökre vonatkozó mandátumkorlátozást

Egyéb autó-motor
2026.06.25. 19:02

A Ferrari új motorral támad; a Mercedes kész csapatutasításokat alkalmazni Spielbergben

F1
2026.06.25. 17:03

F1: hőségriadó az Osztrák Nagydíjon

F1
2026.06.25. 11:38

Formula–1: jövőre plusz egy tesztnapot kapnak a csapatok

F1
2026.06.23. 16:35
Ezek is érdekelhetik