F1: Kimit jobban ismerem, Daniel remek munkát végez - Vettel

Vágólapra másolva!
2013.07.21. 07:11
A háromszoros világbajnok Sebastian Vettelnek mindegy, hogy Kimi Räikkönen vagy a héten Silverstone-ban a Red Bullt tesztelő Daniel Ricciardo lesz jövőre a csapattársa a Red Bullnál.

„Kimit jobban ismerem, de Daniel remek munkát végzett a teszten. Tulajdonképpen a teszten Carlos Sainz és António Félix da Costa is jó munkát végzett, elégedett lehet a csapat a fiatalokkal – mondta Vettel. – Megértem, hogy nagy lelkesedéssel fogadnák, ha Kimi ideszerződne, de nekem mindegy, ki ül a másik Red Bullban, hiszen a világbajnoki címért küzdök, és így mindenkit le kell győznöm. Nehéz eldönteni, mi lenne a legjobb megoldás, de ha a csapat megkérdez, elmondom a véleményem."

Vettel arról is beszélt, hogy a Silverstone-ban tesztelt, a jövő hétvégi Magyar Nagydíjra készített gumik már sokkal biztonságosabbak, mint a Brit Nagydíjon használtak.

„Három teljes napot teszteltünk, és egyik csapatnál sem volt defekt, ami biztató, főleg, mert melegebb volt, mint a Brit Nagydíj idején.Biztonságosabbak a gumik, mást viszont nem tudok mondani, hiszen nem állíthattunk az autón, a teljesítményét nehéz lenne felmérni" – mondta a pénteki napot a hét legjobb idejével az élen záró Vettel.

Legfrissebb hírek

Russell: Annak az esélye, hogy jövőre nem a Mercedes versenyzője leszek, rendkívül kicsi

F1
10 órája

Piastri és Norris a Brit Nagydíjon is összecsapna; Verstappen egyre közelebb a Mercedeshez?

F1
15 órája

F1 75: az utolérhetetlen Jim Clark a Nürburgringet is legyőzte

F1
17 órája

A Racing Bulls különleges festést használ a Brit Nagydíjon – képek

F1
2025.07.02. 10:41

F1 75: egy körön múlt Jim Clark címvédése 1964-ben Mexikóban

F1
2025.07.02. 09:38

A Red Bull nem aggódik Verstappen távozása miatt

F1
2025.07.01. 19:45

F1 75: Spában vette kezdetét Jim Clark 1963-as dominanciája

F1
2025.07.01. 11:54

„A kipufogójával szeretkezik körről körre” – Hornert lenyűgözi a McLaren

F1
2025.06.30. 14:34
Ezek is érdekelhetik