F1: Sutil vezeti idén a Force Indiát - teljes a pilótalista

2013.02.28. 14:34
A Formula–1-es Force India istálló bejelentette, hogy Adrian Sutil lesz a másik pilótája a 2013-as idényben, ezzel teljessé vált a lista. A 30 éves német pilóta ötödik versenyszezonját kezdi meg a csapatnál, az F1-es mezőnyben pedig ez lesz a hatodik idénye (eddig kilencven futamon állt rajthoz, egy leggyorsabb kör fűződik a nevéhez). A Barcelonában zajló utolsó kollektív teszten pénteken és szombaton fog részt venni, míg vasárnap ismét Paul Di Resta ül majd a volán mögött.

„Örülök, hogy visszatérhetek az F1-be, köszönettel tartozom a Force Indiának az újabb esélyért. Miután távol voltam a sporttól, most még nagyobb az elkötelezettségem, hogy elérjem a céljaimat. Jól mentek a dolgok előző héten Barcelonában, olyan érzés volt, mintha nem is lettem volna távol. Hamar felvettem újra a ritmust, a célom, hogy a legtöbbet kihozzam az utolsó tesztből is” – nyilatkozta Sutil.

Vijay Mallya csapatvezető elmondta, alaposan mérlegeltek, mielőtt döntöttek volna, de Sutil tapasztalata és a korábbi közös munka mellette szólt, ugyanakkor Jules Bianchiban is nagy potenciált látnak a jövőben.